چهارشنبه، 22 مهٔ 2024، 8:44 PM
سایت: آکادمی طاهری ( عرفان كيهانی حلقه )
درس: آکادمی طاهری ( عرفان كيهانی حلقه ) (آکادمی طاهری (بین الملل))
فهرست: پرسش و پاسخ نظام قدیم
آ
سؤال:

آیا «روح جمعی» و «ذهن جمعی»، هر دو به یک موضوع اشاره دارند یا دو‌ مقوله متفاوت هستند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

«روح جمعی»، بخشی از «ذهن جمعی» است. 

ذهن جمعی، خود یک گیرنده است که موارد دریافتی و اطلاعات کیهان را پردازش می‌کند. اما روح جمعی که خود، بخشی از ذهن جمعی است، مانند یک آینه کروی عمل کرده‌ و آنچه را که ذهن جمعی دریافت و‌ سپس و پردازش می‌کند؛ انعکاس می‌دهد.
در این رابطه، ما دیگر نمی‌خواهیم از کلمه «روح» استفاده کنیم و اگر قبلا استفاده شده؛ به این علت بوده که استفاده از اصطلاح روح جمعی متداول بوده است. در حالی‌که خود کلمه «روح» به‌طور کلی، چنان قابل تعریف نیست و فقط یک اصطلاح عامه است. بنابراین، تعاریف دقیق‌تر و‌کامل‌تر آن در دروس نظام جدید آکادمی ارائه خواهد شد و این موضوع را با تقسیم‌بندی و تعاریف دقیق‌تری توضیح خواهم داد.

سؤال:

آیا احتمال دارد کسی که مبتلا به سرطان است و در ارتباط فرادرمانی قرار می‌گیرد؛ در عین حال متاستاز هم بدهد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در صورت تشکیل حلقه، امکان ندارد که شرایط بیمار بدتر شود. فرضا یک بیمار دارد روند سرطان را طیمی‌کند و سرطانش در مرحله متاستاز است و مدام بخش‌های مختلف بدن او را درگیر می‌کند. از طرفی وقتی به او پیشنهاد برقراری ارتباط داده می‌شود؛ برای خالی نبودن عریضه، موافقت می‌کند ولی اصلا ارتباط او برقرار نشده و بیماری دارد روند خودش را طیمی‌کند و هر روز متاسیون در یک جای بدن او صورت می‌گیرد. در واقع او اصلا در ارتباط نبوده و حلقه‌‌اش تشکیل نشده است. محال ممکن است که در صورت تشکیل حلقه، اوضاع بدتر شود. حداقل گزارشی که در این مورد وجود دارد؛ کاهش درد و عوارض جانبی شیمی‌تراپی و کیموتراپی است که یک گزارش عام می‌باشد علاوه بر آن، موارد بسیار بسیار زیادی هم هستند که کاملا درمان شده‌اند.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:29:21 تا 1:30:53)


سؤال:

آیا ارتباط تشعشع دفاعی فرادرمانگاه مَجازی، با حلقه‌های تشعشع دفاعی که به معرفت پژوهان تفویض می‌شود؛ تفاوت دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در فرادرمانگاهمَجازی، لول تشعشع دفاعی توسط شبکه شعور کیهانی تعریف و تعیین و اِعمال می‌شود.

  این لول از تشعشع دفاعی برای اولین بار است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و با تشعشع دفاعی که به معرفت پژوهان تفویض می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ تفاوت‌هایی دارد. از جمله اینکه، لول آن توسط خود شبکه تعیین خواهد شد و بیرون‌ریزی‌های آن نیز کنترل شده‌تر می‌باشد.

همچنین اعلام تشعشع دفاعی برای دیگران اگر از آنها اجازه نداشته باشیم، برای آنها عمل نخواهد کرد. اما بر روی فرد اعلام کننده تاثیر خواهد نمود.

نکته: توجه داشته باشید همانطور که در فرادرمانگاه توضیح داده شده است، اعلام ارتباط دفاعی برای دیگران نیاز به کسب اجازه از آنها دارد و تخلف در این مورد می‌تواند برای فرد خاطی مشکلاتی ایجاد کند، بدون آنکه در مورد فردی که نام او داده شده؛ کاری صورت گیرد.

بنابراین لازم است از افراد اجازه گرفته شود و به آنها در مورد امکان بیرون ریزی اطلاع رسانی شود. البته در این حالت بیرون ریزی‌ها کنترل شده است.


اطلاعیه: مورخ ۸ فروردین ۱۴۰۲،مصادف با ۲۸مارچ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌طاهری دات کام»


سؤال:

آیا استفاده از فرادرمانی و قرار گرفتن در اتصال در مورد پرخاشگری هم موثر است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در مورد پرخاشگری هم مانند ترس و برخی موارد دیگر، ابتدا ارتباط فرادرمانی را برقرار می‌کنیم و در صورتی‌که به نتیجه دلخواه نرسیم؛ از ارتباط تشعشع دفاعی استفاده می‌کنیم. در واقع دومین استیج (Stage، مرحله) قضیه، معمولا تشعشع دفاعی است. این یک اصل مهم است که در مواردی که از فرادرمانی نتیجه نگیریم، یعنی در مورد افرادی که ممکن است جزو سی درصدی باشند که از فرادرمانی نتیجه نمی‌گیرند؛ تشعشع دفاعی را آزمایش می­کنیم.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:36:03 تا 1:36:39)


سؤال:

آیا این امکان وجود دارد که مطالب جزوه‌های نظام قدیم هم مانند نظام جدید به‌صورتی بر روی وب‌سایت قرار گیرند که قابلیت سرچ داشته باشند و فقط به‌صورت فایل برای دانلود نباشند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلیه مطالب آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه در کلیه رشته‌ها و زمینه‌های مختلف آن قابل سرچ کردن هستند. بخشی از این کار تا کنون آماده و ارائه شده و بقیه در حال انجام می‌باشند. در این زمینه لازم است که افراد اپلیکیشن عرفان حلقه را از گوگل پلی و یا اَپ استور دانلود کنند تا همه داشته‌های این مکتب را یکجا در اختیار داشته باشند و از همه ظرفیت‌های آموزشی آکادمی طاهری استفاده کنند.

برای جستجو در کلیه مطالب، می‌توانید پس از ورود به وب‌سایت آکادمی طاهری، از طریق ذره بین بالای صفحه، در تمامی رفرنس‌ها جستجو کنید.

فیلم آموزشی نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته در وب‌سایت‌های آکادمی طاهری:

https://t.me/mataherinews2/1542


اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا این کار صحیح است که هنگام برقراری ارتباط تشعشع دفاعی یک نفر، شخص دیگری از افراد مجموعه، برای او کانال خروج ویروس غیر ارگانیک شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در این رابطه، بهتر است افراد، دیگران را کانال موجودات غیر ارگانیک نکنند و برای آنها مشکل‌سازی و ایجاد دردسر نکنند. انجام هر عملی خارج از موضوع درس‌هایی که ارائه کرده‌ام، تخلف محسوب می‌شود و مشکل‌ساز است؛ چه دلیل آن را گفته باشم و چه نگفته باشم.
در رابطه با این مورد طرح شده نیز، حتی بر فرضِ صحت این موضوع که در بسیاری از موارد صحت ندارد (من حاضر هستم تست کنم)؛ باید گفت که برخی مواقع، شبکه منفی‌ کرِدیت‌هایی (credit، اعتبار) به افراد می‌دهد تا آنها را بازیچه دست خود کند و افراد ناآگاه هم تصور می‌کنند که یک موقعیت استثنایی برای آنها ایجاد شده است.
لازم به ذکر است، هر آنچه که لازم بوده را در قالب درس‌ها گفته‌ام و نمی‌شود که افراد بخواهند هر روز، یک موردی را استثنا کنند.

سؤال:

آیا با استفاده از روش فرادرمانی، قطعا درمان می‌شویم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هیچ سیستمی در جهان هستی راندمان صد درصد ندارد. نتایج آمار در فرادرمانی نشان می‌دهد که در بدبینانه‌ترین حالت، هفتاد درصد افراد از فرادرمانی نتیجه می‌گیرند و سی درصد درمان نمی‌شوند. با این‌حال، از این سی درصد افرادی که از فرادرمانی نتیجه نگرفته‌اند؛ تعدادی از طریق تشعشع دفاعی درمان می‌شوند و تعدادی نیز از طریق پیگیری آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه، با اصلاح مشکلات بینشی خود، درمان می‌شوند. تعدادی از افرادی هم که نتیجه نمی‌گیرند؛ به‌علت شاهد نشدن خودشان می‌باشد که در زمان برقراری ارتباط، شاهد نمی‌شوند و به‌دنبال تجزیه و تحلیل علمی اتصال هستند. در حالی‌که تنها شرط برقراری ارتباط، «شاهد» بودن (نظاره‌گر) می‌باشد و تعبیر و تفسیر باید بعد از اتصال انجام شود و نه در خود اتصال. همچنین این یک امر بدیهی است که اگر نتیجه صد درصدی درمان داشته باشیم؛ دیگر مرگ متوقف می‌شود و این یک امر محال است. به‌ هر حال نتیجه 70 درصدی درمان، که بدون هیچ وسیله و ابزاری صورت می‌گیرد؛ در مقایسه با پزشکی رایج، یک نتیجه بسیار قابل توجه است.


رفرنس پاسخ:

- فایل تصویری معرفی فرادرمانی- دیدار شماره 44 بنیانگذار«محمدعلی طاهری»: (10:22 تا 11:57)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:17:27 تا 2:19:19)

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:15:03 تا 1:15:45)


سؤال:

آیا با اسکن فرادرمانی، بیماری‌هایی هم که ممکن است فرد در آینده به آنها مبتلا شود؛ رو می‌آید؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در صورتی‌ این اتفاق می‌افتد که آن بیماری، هم‌اکنون در بدن فرد اثری به‌جا گذاشته باشد. به‌عبارتی روند بیماری در درون فرد آغاز شده و در طول چند ماه بعد، علائم آن ظاهر می‌شود. چنین مواردی با این اسکن رو می‌آیند. در غیر این‌صورت، ما از آن بیماری‌ها مطلع نمی‌شدیم و ممکن بود زمانی که نمایان می‌شوند؛ به‌صورت یک بیماری حاد بروز کنند. بنابراین این اسکن، پیشاپیش بسیاری از این موضوعات را رو می‌آورد و از عارضه‌ بعدی آن جلوگیری می‌کند.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (08:23 تا 09:01)

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (45:43 تا 46:17)


tag ها:
سؤال:

آیا با وجود عام شدن حلقه‌ها، هنوز این امکان وجود دارد که باز هم از استاد محمدعلی طاهری و یا مربیان خود بخواهیم که مجددا حلقه و‌ لایه محافظ فرادرمانی یا تفویض سایر حلقه‌های دیگر را برای ما انجام دهند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این امکان وجود دارد اما مغایر با برنامه‌های رشد و تعالی در این مسیر است. در این برهه، لازم است که معرفت پژوهان با سطح دیگری از حلقه‌ها و کاربرد آنها آشنا شوند.
نظر به اینکه از تاریخ ۷ مهر‌ماه ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ دیگر نیازی به تفویض حلقه‌هایی که تاکنون در نظام قدیم آمده است، از طریق بنیانگذار عرفان حلقه هم نیست؛ خود فرد می‌تواند ارتباط‌های کلاس بی کلاسی را تجربه کند و آنچه را که درخواست دارد (مطابق درسنامه و برنامه‌های ارائه شده و طی دوره‌ها) شخصا از ذهن جمعی دریافت کند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ مصادف، با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا بخش سایمنتولوژی در فرادرمانگاه مَجازی، فقط به ارتباط «اصلاح الگوی خواب» محدود می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در حال حاضر ارتباط اصلاح الگوی خواب و ارتقای کیفیت خواب فعال است و به مرور، ارتباط‌های دیگر نیز به فرادرمانگاه سایمنتولوژی اضافه خواهد شد.

اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا برای درخواست اتصال باید به فرادرمانی باور و اعتقاد داشته باشیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این یک امر بدیهی ا‌ست که انسان نمی‌تواند به موضوعی که چیزی در مورد آن نمی‌داند و آن را آزمایش نکرده است؛ باور و اعتقاد داشته باشد. به همین دلیل نیز، این یک قانون است که هر کسی بخواهد وارد این حلقه شود؛ اتصال او برقرار می‌شود و حلقه جاری است. بنابراین برای برقراری اتصال، نیازی به اعتقاد، عقیده، باور، اشتیاق، مضطر شدن و...نیست و هیچ‌‌یک از این موارد نقشی در تشکیل حلقه ندارند. صرفا حضور کافی است و حضور هم یک شرط دارد که شرطِ «بی‌طرفی» می‌باشد.در تعاریف ما بی‌طرف معادل «شاهد»است و شاهد یعنی نظاه‌گر. نظاره‌گر یعنی کسی که می‌خواهد حلقه و اتصال را تست کند و ببیند که وجود دارد یا ندارد. بنابراین تنها شرط برای استفاده از حلقه، شاهد بودن است. به‌محض اینکه شاهد شویم؛ حلقه تشکیل می‌شود.


رفرنس پاسخ:

ـفایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (13:12 تا 15:04)


سؤال:

آیا برای درخواست ارتباط در ربات فرادرمانگاه مَجازی، باید حتما ساعت تعیین شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای این منظور، افراد می‌توانند، هم بلافاصله بعد از ارسال درخواست، در ارتباط بنشینند و هم می‌توانند در زمان ارسال درخواست، ساعت‌های مدنظر خود را تعیین کرده و در بخش مربوطه در ربات که نام و ساعت ارتباط از ایشان خواسته می‌شود؛ بنویسند و در همان ساعت‌ها در ارتباط قرار گیرند.

اطلاعیه: مورخ ۱ فروردین ۱۴۰۲، مصادف با ۲۱ مارچ ۲۰۲۳ در کانال تلگرام «وب‌سایت مرکزی ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا برای درمان ترس هم می‌توانیم درخواست ارتباط بدهیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

ما با فرادرمانی می‌توانیم در مورد ترس هم درمان داشته باشیم و بعد از آن اگر هنوز ترسی باقی مانده باشد؛ با تشعشع دفاعی ادامه می­ دهیم.

 در فرادرمانی، یک بخش از کارها از طریق دست بردن در نرم افزار ناخودآگاهی انجام می‌شود. دست بردن در نرم افزار ناخودآگاهی، مقوله‌ای است که با روش­های موجود، اگر نگوییم غیر ممکن ولی می‌توانیم بگوییم که بسیار دشوار است. در فرادرمانی، هوشمندی می‌تواند به ناخودآگاهی ما نفوذ کند و برنامه غلطی که در نرم افزار ناخودآگاهی نوشته شده؛ پاک کند و برنامه دیگری را بنویسد. درمان­هایی که ما در خصوص درمان ترس داشته‌ایم؛ از این طریق است. یعنی از طریق دست بردن در نرم افزار ناخودآگاهی. 

رفرنس پاسخ:

- فایل تصویری جلسه ۶ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱:۳۳:۳۸ تا ۱:۳۵:۰۳ )


سؤال:

آیا برای معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی نیز الزامی به رعایت چارچوب و اساسنامه مکتب عرفان کیهانی حلقه وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلاس بی کلاسی به هیچ‌وجه به معنی زیر پا گذاشتن چارچوب و اساسنامه عرفان کیهانی حلقه و هرج و مرج نیست.

در این مرحله که عصر نوین ورود به مرحله هوشمندی و تجربه عام آن است؛ کلیه موارد در اساسنامه، آیین نامه، تعهدنامه و… می‌بایست با دقت خیلی بیشتری باید مورد توجه قرار گیرد.

زیرا در سطح بالاتری از لطف و رحمت عام الهی قرار گرفته‌ایم و تخلف در آن، ناسپاسی بیشتری نسبت به وضعیت قبلی به‌حساب می‌آید و افراد لازم است که بیشتر مراقب باشند تا مرتکب تخلف نشوند. زیرا بازتاب آن در این مرحله جدی تر خواهد بود.

لازم به توضیح است که برخی در مواجه با اِعمال نظم و ترتیب و مقررات و آیین نامه و قانون، بلافاصله به آن اَنگ دیکتاتوری زده و از آن سر باز می‌زنند. این عده مفهوم دیکتاتوری و انواع و اقسام آنرا نفهمیده و درک نکرده اند. اما باید توجه داشت بدون اِعمال دیکتاتوری، به‌عنوان مثال، آیین نامه راهنمایی و رانندگی پیاده نخواهد شد و آمد و رفت مختل شده و روزانه ده‌ها نفر کشته خواهد شد. هر روز سارقین و خلافکاران صدها تن را مورد دستبرد و ضرب و جرح قرار می‌دهند و…

بنابراین، دیکتاتوری به دو نوع خوب و بد تقسیم می‌شود. آن نوع از دیکتاتوری بد و نکوهیده است که در جهت سرکوب، ظلم و ستم و غارت ملت و انسان‌ها باشد. متاسفانه عده‌ای این مفهوم را بسیار بد فهمیده و از آن استفاده غلط می‌کنند و در جایی که قصد سوءاستفاده دارند و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین جلوی راه آنان را سد می‌کند، با زدن برچسب دیکتاتوری (یا اینکه مرید و مرادی نداریم و…) زیر بار نمی‌روند و وقتی خوب آنها را زیر نظر بگیریم؛ متوجه می‌شویم که منظوری جز ارتکاب تخلف و… ندارند.


اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌طاهری دات کام»

سؤال:

آیا برای گذراندن دوره‌ها در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، رعایت توالی دوره‌ها و ترتیب جلسات اهمیت دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هم دوره‌ها و هم ویدیوهای جلسات هر دوره، باید حتما به ترتیب توالی و مطابق با درسنامه دنبال شوند (در این مرحله درسنامه نظام قدیم).

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا برای گذراندن دوره‌ها در کلاس بی کلاسی باید حتما ترتیب و‌ توالی دوره‌ها و جلسات رعایت شود؟ یعنی به‌طور مثال، اگر کسی بخواهد صرفا حلقه کنترل ذهن یا فرادرمانی یا تشعشع دفاعی یا… را تجربه کند؛ آیا این کار برای او امکان‌پذیر است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای نتیجه‌گیری بهتر از دوره‌ها، توصیه می‌شود که دوره‌ها را سیستماتیک و به ترتیب گذراند. اما عدم رعایت این موضوع نیز تخلف نیست. فقط از نظر فهم و درک موضوع، در نتیجهٔ حاصله تاثیرگذار خواهد بود. مسلما کسانی که سلسه مراتب آموزش را رعایت می‌کنند؛ نتیجه بهتری خواهند گرفت و تسلط آنها به مباحث و آموزه‌ها می‌تواند خیلی بیشتر باشد.
به نظر کارشناسی این‌جانب (به عنوان بنیانگذار) توصیه می‌شودکه افراد، دوره‌ها را مطابق ترتیب ارائه شده در آکادمی بگذارنند. طبیعتا اگر افراد مطابق ترتیب دلخواه خود پیش رفته و دچار مشکل یا سردرگمی شوند؛ مسئولیت آن تماما متوجه خود آنها می‌باشد.

لازم به‌ذکر است که افراد می‌توانند دوره «تشعشع دفاعی» را شخصا و با توجه به آموزشی که می‌بینند؛ دنبال نموده و تجربه کنند. در این‌مورد، بیرون ریزی‌ها نسبت به دوره نظام قدیم سنتی، خیلی بیشتر تحت کنترل خود فرد خواهد بود.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا برای گذراندن کلاس بی کلاسی، دیدن ویدیو یا فایل صوتی ضروری است یا افراد می‌توانند با خواندن جزوه هم دوره‌ها را بگذرانند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:
کسب دانش حلقه‌ها و قابلیت‌های عملی آنها و… از هر طریقی قابل حصول است. یعنی هم از طریق دیدن ویدیوها، هم مطالعه جزوات و کتب، هم گرفتن توضیحات شفاهی از افراد مطلع و مربیان و… و یا همه این موارد با هم.

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان داخل کشور:

 https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=2790

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com/mod/page/view.php?id=2698


اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
سؤال:

آیا بعد از ثبت‌نام برای دریافت مدارک طی دوره و یا مربیگری نظام قدیم، مدارک از طریق ایمیل برای معرفت پژوه ارسال می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

از تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، مصادف با ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ مدارک طی دوره و یا مربیگری نظام قدیم دیگر برای معرفت پژوهان ایمیل نمی‌شود بلکه می‌توانند مدارک خود را از حساب کاربری خود در آکادمی طاهری دانلود نمایند.
ابتدا به سایت آکادمی وارد شده، قسمت ورود به سایت را بزنید و با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سایت شوید. پس از ورود به سایت، از قسمت میزکار، وارد بخش مدارک مربیگری یا مدرک دوره مورد نظر شوید و روی نام گواهینامه کلیک کنید. سپس گزینه «گواهینامه سفارشی خود را دریافت کنید» را کلیک کنید. گواهینامه دانلود خواهد شد.
بدیهی‌ است که علاقه‌مندان به دریافت مدارک نظام قدیم، در وهله اول لازم است مدارک مورد نظر خود را از طریق معتمدین ثبت‌نام یا ادمین شهریه با آی دی تلگرام @Shahriyeh_Admin یا گروه‌های توسعه آکادمی، سفارش دهند تا مدارک آنها پس از دو هفته آماده شود و در حساب کاربری‌شان در سایت آکادمی در دسترسشان قرار گیرد.

معرفت پژوهان داخل کشور برای دانلود مدارک باید به آدرس elementary.erfanhalghehacademy.com مراجعه نمایند و یا از داخل اپلیکیشن در منوی آکادمی، گزینه آکادمی نظام قدیم را انتخاب نمایند.

معرفت پژوهان بین‌الملل برای دانلود مدارک خود باید به سایت taheriacademy.com مراجعه نمایند و یا در اپلیکیشن، گزینه آکادمی بین المللی را انتخاب نمایند.

اگر برای دریافت مدرک ثبت نام کرده اید اما نام کاربری برای شما ارسال نشده است با ساپورت آکادمی طاهری به آدرس زیر مکاتبه فرمایید:
    support@taheriacademy.com   

فیلم آموزشی ضمیمه نحوه دانلود مدارک را آموزش میدهد. لطفا با دقت مشاهده فرمایید:

https://t.me/mataherinews2/1547

این فیلم از وب سایت آکادمی نظام قدیم داخل کشور فیلم برداری شده است، اما مراحل برای معرفت پژوهان خارج از کشور هم دقیقا به همین شکل است. فقط باید وارد آکادمی بین المللی شوند.

اطلاعیه: مورخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، مصادف با ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۱، مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا بعد از درخواست ارتباط و حصول نتیجه، لازم است که گزارش درمان خود از طریق طب‌های مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی را ارائه کنیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

ارسال گزارش‌های شما از تجربه عملی طب‌های مکمل «فرادرمانی و سایمنتولوژی» که از راه دور انجام می‌شود؛ کمک موثری در تکمیل تحقیقات و ارائه خدمات به نیازمندان خواهد بود.
از این‌رو درخواست می‌شود که تا حد امکان و به عنوان یک تعهد اخلاقی، گزارش‌های خود را برای این فرادرمانگاه ارسال فرمایید.
به این منظور می‌توانید از گزینه «ارسال گزارش درمان» در ربات فرادرمانگاه استفاده کنید.

اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا بهره‌برداری از بخش عملی آموزه‌های عرفان کیهانی حلقه نیاز به قابلیت‌های ویژه‌ای دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر. به‌کارگیری عملی قابلیت‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه تفویضی بوده و متکی به هیچ‌یک از توانایی‌ها و داشته‌های فردی نیست. از جمله، موارد زیر هیچ‌گونه نقشی در آن ندارند:
– سن، جنسیت، نژاد، ملیت، استعداد، میزان تحصیلات، معلومات، نوع تفکرات، اعتقادات و…
– ریاضت، ورزش، نوع تغذیه و…
– تیپ (مورفولوژی – تیپ شناسی) ساختاری افراد مانند تیپ دموی، بلغمی، سوداوی و صفراوی یا تیپ‌های واتا، پیتا، کافا یا تیپ‌های ایندومورفی، مزومورفی، اکتو مورفی   
– سعی، کوشش، تلاش، اراده، تقلا و…
– تخیل، تصور، تجسم، ذکر، مانترا، ترسیم نماد، علامت، سمبل، تلقین، تکرار، تمرکز 
– علم اعداد (جفر)، موقعیت ستارگان، سال و ماه تولد افراد و…
- …

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا حلقه‌ای به نام «حلقه برگردان موسیقی» وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر.

با توجه به اینکه تنها لیست معتبر حلقه‌های دوره‌های نظام قدیم عرفان کیهانی حلقه، آخرین ورژن درسنامه نظام قدیم است که در وب‌سایت نظام قدیم آکادمی طاهری نیز موجود می‌باشد؛ حلقه‌ جداگانه‌ای به نام حلقه برگردان موسیقی وجود ندارد ولی حفاظ مخصوص موسیقی که درس آن، در خصوص هنر و از جمله موسیقی و موضوعات مخصوص موسیقی و تاثیر موسیقی (شعور و ضد شعور و ...) است؛ در آینده تدریس می‌شود.

موسیقی هم مانند عبادت، حفاظ می‌خواهد.


لینک درسنامه نظام قدیم در آکادمی طاهری برای معرفت پژوهان داخل کشور:


https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=1505


لینک درسنامه نظام قدیم در آکادمی طاهری برای معرفت پژوهان بین‌الملل:


https://taheriacademy.com/mod/page/view.php?id=2254         

      


سؤال:

آیا خود عمل خالکوبی روی بدن و یا پاک کردن آن از بدن، تاثیری در روح جمعی خواهد داشت؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هر عملی، چه پسندیده باشد و‌ چه نکوهیده، بر روح جمعی تاثیر دارد. کما اینکه تب خالکوبی در دنیا همه جا را فراگرفته و همه مایلند این کار را انجام دهند؛ بدون آنکه بدانند چرا این کار را انجام می‌دهند.
به‌طور کلی انسان باید فلسفه همه کارهایی که انجام می‌دهد را بداند و بعد از آن اقدام کند.

سؤال:

آیا در صورتی‌که ما یک انسان گناهکار باشیم؛ باز هم حلقه‌های اتصال روی ما کار خواهد کرد و ارتباط ما برقرار می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در این مورد لازم است این موضوع را مد نظر داشته باشیم که این حلقه‌ها، حلقه‌های رحمانیت عام الهی هستند. حلقه‌ای که کاری به گناهکار بودن و بی‌گناه بودن و پاک بودن و ناپاک بودن افراد ندارد. هر کس بیاید داخل آن، از آن استفاده می‌کند. زمانی‌که صحبت از اتصال می‌شود؛ در واقع ما زیر چتر رحمانیت الهی قرار می‌گیریم. آنچه در این خصوص نصیب ما خواهد شد، فقط بحث رحمانیت است؛ بحث عملکرد ما نیست.اینطور نیست که اگر کسی انسان خوبی است یا عبادت می‌کند؛ روی او کار شود ولی کسی که گناهکار است یا فریضه‌های عبادی را بجا نمی‌آورد؛ روی او کار نشود و اتصالش برقرار نشود. اینجا بحث رحمانیت الهی است. در رحمانیت الهی، اولویت با گناهکاران است.به دلیل اینکه کسی که در نور است؛ دیگر در نور است و رسته است و نیاز کمتری به رحمانیت الهی دارد. در عوض، کسی که در ظلمت است؛ به هدایت و رحمانیت نیاز دارد و باید دست او را بگیرند. بنابراین باید دیدگاه خود را نسبت به این موضوع تغییر دهیم. این یک سفره‌ای است که گسترده شده و باید بتوانیم حداکثر استفاده را از آن ببریم.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:17:45 تا 1:19:30)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:36:09 تا 1:36:48)

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (04:46 تا 09:43)


سؤال:

آیا در فرادرمانگاه مَجازی، می‌توانیم برای دیگران درخواست ارتباط دهیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:
به‌جز اصلاح الگوی خواب، برای بقیه موارد امکان‌پذیر است.
البته لازم به‌ذکر است که درخواست تشعشع دفاعی برای دیگران، مانند همیشه منوط به کسب اجازه از آنها می‌باشد.
اعلام تشعشع دفاعی برای دیگران، اگر از آنها اجازه نداشته باشیم، برای آنها عمل نخواهد کرد؛ اما بر روی فرد اعلام کننده تاثیر خواهد نمود.
همچنین ارتباط‌های سایمنتولوژی در فرادرمانگاه مَجازی (در حال حاضر فقط اصلاح الگوی خواب در فرادرمانگاه فعال شده است.)، الزاما می‌بایست توسط خود شخص درخواست شود و نمی‌توان از جانب شخص دیگری برای او ارتباط «اصلاح الگوی خواب» را درخواست کرد.

این موارد را بدون داشتن اجازه یا بدون اطلاع شخص، تنها برای افرادی می‌توان درخواست کرد که قیم دارند. در این‌صورت، قیم می‌تواند نام شخص تحت قیمومت خود را بدهد.


اطلاعیه:مورخ ۸ فروردین ۱۴۰۲، مصادف با ۲۸ مارچ ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی دوره مربیگری هم وجود دارد؟ آیا افراد می‌توانند بدون نیاز به کسی، حلقه‌های دوره مربیگری را هم از ذهن جمعی دریافت کنند و مربی شوند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ کلیه حلقه‌ها از طریق ذهن جمعی تفویض می‌شود و از طرف دیگر نیز، از تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ هیچ مربی حق تفویض حلقه را ندارد، نقش مربیان در کلاس بی کلاسی فقط ارائه آموزه‌های نظام قدیم می‌باشد و مربیان نمی‌توانند حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه را به شاگردان تفویض کنند، بلکه لازم است تا مربیان به شاگردان خود این موضوع را آموزش دهند تا آنها مستقیما حلقه‌ها و حفاظ‌های دوره‌های نظام قدیم را مطابق آموزه‌های کلاس بی کلاسی دریافت کنند و برای ارتقا به سطوح بالاتر آموزه‌ها که در آینده نزدیک پیاده می‌شود؛ آماده شوند. هر گونه اهمالی در این مورد به‌منزله دور نگهداشتن افراد از رشد و پیشرفت در این زمینه تلقی می‌شود. بنابراین، درخواست می‌شود تاهمگی در ارتقای سطح آموزه‌های «مکتب عرفان کیهانی حلقه» همکاری‌های لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است که حلقه‌های مربیگری در ذهن جمعی نیستند و دیگر نیازی هم به آن نیست ولی دوره مربیگری برای کسانی که کماکان مایل باشند آن را بگذرانند؛ همچنان مانند قبل از طریق مرکزیت تفویض و مدرک آن صادر می‌شود.

بنابراین، علاقه‌مندان می‌توانند برای گذراندن دوره مربیگری نظام قدیم در آکادمی طاهری ثبت‌نام کنند و مطابق برنامه‌های آکادمی، حلقه‌ها را دریافت کرده و مدرک مربوطه را اخذ کنند.

لازم به یادآوری است که صدور مدرک مربیگری نیز از طریق مربیان ممنوع است و تخلف جدی محسوب می‌شود.


اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۷ مهر ‌ماه ۱۴۰۲، مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی می‌توان در تعاریف و‌ ترمینولوژی مکتب عرفان کیهانی حلقه، تغییراتی ایجاد کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در مورد مباحث عرفان حلقه به دلیل حساسیت نظری و عملی آن لازم است که افراد از تعبیر و تفسیر موضوعات آن و سلیقه‌ای عمل کردن خودداری کنند.
بنابر این، کلیه تعاریف، ترمینولوژی و اصطلاحات و… مکتب عرفان کیهانی حلقه تغییری نخواهد کرد؛ مگر به تشخیص این‌جانب به‌عنوان بنیانگذار این مکتب، در صورت لزوم.

در نتیجه، کلاس بی کلاسی به معنی مختار شدن در نحوه استفاده از این موارد و تغییر و تحریف آنها نیست.

در کلاس بی کلاسی، صرفا نحوه تفویض حلقه متفاوت است و هیچ تفاوت دیگری ندارد.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۷فروردین ۱۴۰۰، مصادف با ۲۷مارچ ۲۰۲۱در کانال روابط عمومی عرفان حلقه

سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی، بدون مشاهده ویدیوها، می‌توان فقط هفته‌ای یک‌بار در ارتباط‌ها نشست تا تفویض حلقه انجام شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله این امکان وجود دارد ولی بدون داشتن اطلاعات حلقه‌ها، افراد قطعا درگیر تفسیرهای شخصی و تعبیرهای غلط خواهند شد و تبدیل به کاربران بی‌سواد و یا کم سواد می‌شوند. بدیهی است که در این‌صورت، خود آنها نیز از استفاده کامل از همه قابلیت‌هایی که می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند؛ محروم شده و قطعا در کاربری از حلقه‌ها هم دچار اشکالاتی می‌شوند. به‌ویژه اینکه ممکن است خواسته و یا ناخواسته دچار تخلفاتی شوند که برایشان دردسر ایجاد کند

بنابراین، ما به هیچ‌وجه به افراد توصیه نمی‌کنیم که بدون سواد و دانش لازم و کافی در این‌مورد، وارد چنین تجربه‌ای شوند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌‌طاهری دات‌کام»


سؤال:

آیا سوال و جواب در رابطه با آموزه‌ها در جمع مربیان مجاز است و یا اگر افراد از مربیان سوالی بپرسند؛ آیا مربیان می‌توانند در پاسخ آنها تجربیات و آگاهی‌های خود را به آنها منتقل کنند؟ اگر آگاهی‌ها قرآنی باشند چطور؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

سوال و جواب در هر جمعی کار نیکویی است. اما جواب‌ها در مورد آموزه‌های عرفان حلقه باید صرفا با مراجعه به رفرنس‌های مربوطه باشد و کسی از نزد خود در مورد این آموزه‌ها اظهار نظری نکند تا رعایت اصول امانتداری و حق کپی رایت به‌عمل بیاید (تجربه نشان داده که وقتی افراد از نزد خود و بدون مراجعه به رفرنس‌ها پاسخ سوالات را ارائه می‌دهند، پس از مدتی انحرافات زیادی در مباحث ایجاد می‌شود که این خود یکی از معضلات بوده و بعضا افرادی به این عنوان که پاسخ‌ها منوط به دریافت‌های شخصی آنها بوده؛ انحرافات زیادی را ایجاد کرده‌اند که این عمل منجر به اخراج افرادی از مجموعه نیز شده است).
بنابراین، پاسخ‌هایی که فاقد استنادات درسی هستند؛ فاقد هر گونه ارزش و اعتباری می‌باشند. از این‌رو خواهشمند است در مواجهه با افرادی که در خصوص مکتب عرفان کیهانی حلقه اظهار نظر می‌کنند؛ حتما مطمئن شوید که بر اساس رفرنس مرکزی صحبت و اظهار نظر می‌کنند و یا خود در اولین فرصت به رفرنس مرکزی مراجعه کنید.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا فرادرمانی در مورد لهیدگی نخاع و قطع نخاع هم نتیجه می‌دهد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

نتایج فرادرمانی در مورد لهیدگی نخاع، بسیار مثبت بوده است تا جایی که گزارش‌های زیادی موجود است از احساس درد، انجام حرکت­های جانبی و توانایی ایستادن به کمک ادوات و وسایل مربوطه. در مورد قطع نخاع نیز گزارش‌های زیادی موجود است که بعد از فرادرمانی توانسته‌اند حرکت‌هایی جانبی داشته باشند و از حالت صفر خارج شوند و حداقل قادر باشند برخی کارهای خود را انجام دهند.

 

رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:50:02 تا 1:50:56)


سؤال:

آیا ما می‌توانیم برای کودکان، سالخوردگان یا افرادی که در کما هستند و خودشان نمی‌توانند درخواست ارتباط بدهند یا نمی‌توان از آنها اجازه گرفت؛ درخواست ارتباط بدهیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در موارد زیر، نیازی به اخذ اجازه و دریافت گزارش از خود فرادرمانگیر نیست ولی لازم است که حداقل یکی از اطرافیان او در جریان فرادرمانی قرار داشته باشد:

ـ اطفال و کودکان

ـ بیماران اغمایی

ـ بیماران خیلی مسن

ـ عقب‌ مانده‌های ذهنی

ـ بیماران روانی- ذهنی

ـ موارد اورژانس

ـ بیماران خاص مانند افراد آلزایمری که قادر به ارائه گزارش نیستند.

*نکته:در موراد فوق، فرادرمانی یک طرفه، اثر فرادرمانی دوطرفه را دارد.


رفرنس پاسخ:

- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه 127

-فایل تصویری جلسه 3دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:41:05 تا 1:42:10)


سؤال:

آیا معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی می‌توانند در کمتر از ۶ هفته هم یک ترم را بگذرانند؟ به‌طور مثال، آیا می‌توانند ۶ روز در ارتباط بنشینند تا همه حلقه‌های یک ترم به آنها تفویض شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله می‌توان این کار را کرد. اما توصیه می‌شود به منظور جا افتادن دوره‌ها و به‌دست آوردن درک عمیق‌تری از حلقه‌ها و… برای هر ترم ۶ هفته وقت گذاشته شود تا علاوه بر درک حلقه‌ها، به اطلاعات و موضوعات تئوری هم تسلط پیدا کرد.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا معرفت پژوهانی که قبلا دوره نظام قدیم و مربیگری عرفان حلقه را گذرانده‌اند نیز می‌توانند از کلاس بی کلاسی استفاده کنند تا حلقه‌ها و‌حفاظ‌ها را مجددا و این‌بار از ذهن جمعی دریافت کنند؟ اصولا لزومی دارد که این کار را انجام دهند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با ورود به عصر نوین هوشمندی و فراهم شدن امکان استفاده عموم افراد از حلقه‌های هوشمند و حفاظ‌های مربوطه در دوره کلاس بی کلاسی که کسب تجارب جدیدی را برای همگان به ارمغان خواهد آورد؛ به کمک همه همراهان مجموعه نیاز می‌باشد تا همه افراد با این قابلیت آشنا شده و بتوانند خود شخصا آن را تجربه و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهند. بدیهی است که نه‌تنها علاقه‌مندان در صورت تمایل می‌توانند این دوره‌های رایگان را به‌صورت مجازی طی کنند؛ بلکه از افرادی که خود قبلا از حلقه‌ها استفاده عملی کرده‌اند و با آن آشنا هستند نیز دعوت می‌شود تا در مورد استفاده از حلقه‌ها در کلاس بی کلاسی و به‌صورت عام هم اقدام کنند تا با تجربه‌های نوین این سطح از هوشمندی نیز آشنا شده و تجربه آن را هم داشته باشند.

نکتهکلاس بی کلاسی به‌غیر از دسترسی آسان‌تر نسبت به قبل، در سطحی بالاتر نسبت به آنچه که افراد در نظام سنتی و قدیمی تجربه کرده‌اند؛ قرار دارد.

در واقع، سطح تجربه و ادراک و کار با حلقه‌ها در کلاس بی کلاسی در سطحی به مراتب بالاتر و متفاوت در جریان است. این موضوع را همه در حین تجربه ارتباط‌های این دوره متوجه خواهند شد که از نظر سطح ارتباط نیز، تفاوت‌هایی با قبل وجود دارد. به همین دلیل به کلیه مربیان و همه افرادی هم که قبلا نظام قدیم را طی کرده‌اند؛ توصیه می‌شود دوره کلاس بی کلاسی را هم به ترتیب درسنامه معرفت پژوهی نظام قدیم تجربه کنند.


اطلاعیه‌: مورخ ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱،مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱،مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا ممکن است نتیجه‌ درمان که از فرادرمانی حاصل می‌شود؛ به‌خاطر تلقین باشد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر! در وهله اول باید گفت که تلقین، تکنیکی است که در مقوله هیپنوتیزم به‌کار گرفته می‌شود و تعریف علمی دقیقی دارد مبنی بر اینکه در پروسه هیپنوتیزم، در صورتی‌که هیپنوتیزور بتواند به ناخودآگاهی فرد نفوذ کند؛ اطلاعات و پیام‌هایی را از طریق کلام، در ناخودآگاهی فرد ثبت می‌کند که به این پیام‌ها تلقین گفته می‌شود. این در حالی‌ است که تنها درصد کمی از افراد، تلقین‌پذیر هستند و به همین دلیل، مقوله تلقین در خودِ هیپنوتیزم نیز یک امر عام نیست در حالی‌که فرادرمانی یک روش عام است که همه انسان‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین در فرادرمانی از کلام و یا هیچ تکنیک دیگری استفاده نمی‌شود. 

گاهی نیز منظور استفاده از کلمه «تلقین» در این پرسش، معنای عام آن است. به این معنا که شخص با تصور اینکه کار درمانی روی او‌ در حال انجام است؛ با همان تصور، بهبود می‌یابد. در این مورد بعضا نیز از دارونماهای موسوم به پلاسبو Placebo استفاده می‌شود. با توجه به اینکه در فرادرمانی از هیچ وسیله و ابزاری استفاده نمی‌شود؛ این مورد نیز در خصوص فرادرمانی صدق نمی‌کند.

همچنین با توجه به اینکه در گزارش‌های درمان فرادرمانی، موارد متعددی از درمان نوزادان، کودکان و افراد اغمایی موجود است؛ به‌طور کلی مقوله تاثیر تلقین در فرادرمانی، هم در معنای خاص و هم در معنای عام آن منتفی می‌باشد.        


سؤال:

آیا ممکن است که بعد از مدتی حلقه‌ها دیگر کار نکنند و یا دیگر مانند قبل روی ما کار نکنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

موضوع مهمی که باید مد نظر داشته باشیم، این است که هر چه ما در سطوح معرفتی بالاتر می‌آییم؛ بر ما سخت‌تر می‌گیرند. در خصوص موضوع عرفان حلقه، موفق‌ترین دورۀ افراد، همان ترم یک است. چون مانند زمانی است که یک کودک، نقاشی می‌کشد و دایره‌ای رسم می‌کند و داخل آن دایره دو نقطه را به‌عنوان چشم می‌گذارد و ما وقتی آن نقاشی را می‌بینیم؛ او را تشویق می‌کنیم که: «چه بچه نابغه‌ای!» اما همین کودک وقتی بزرگ شود و به مقطع دکترا برسد و باز هم همان نقاشی را بکشد؛ مسلما ما به عقل او شک می‌کنیم. چرا که تا آن مقطع، باید رشد کرده باشد. این مثال، در مورد عرفان حلقه هم صدق می‌کند. یعنی روز اول که افراد وارد می‌شوند؛ به آنها می‌گوییم که برای این کار، در وهله اول نه اشتیاق، نه ایمان و نه هیچ چیز دیگری لازم نیست. اما می‌بینیم که شخص بعد از 10 سال یا بیشتر یا کمتر که در این مجموعه بوده و کار انجام داده؛ نه حد شاهد بودن او ارتقا پیدا کرده و نه حد ایمان او تغییری داشته است! در اینجا دیگر با این مثال مشخص شد که از ما انتظار می‌رود پله پله رشد کرده باشیم ولی ما رشد نکردیم یا رشد نمی‌کنیم. به دلیل اینکه آن اصل ماجرا را دنبال نکرده‌ایم و حلقه‌ها را فقط به‌منزله یک کلید نگاه می‌کنیم که دیگر این کلید را پیدا کرده‌ایم و هر جا که رسیدیم؛ می‌خواهیم این کلید را بیندازیم و در را باز کنیم. یعنی هر جا که با مشکلی مواجه شدیم؛ فورا حلقه اعلام کنیم. در حالی‌که ما قرار است از این حلقه‌ها برای رشدمان استفاده کنیم؛ نه برای راه افتادن کارهای مختلفمان.
یک حالت دیگر هم که لازم است به آن توجه کنیم این است که ممکن است بر اثر این عدم رعایت ما، هوشمندی هم اصلا این تسهیلات را از ما بگیرد. اکثر افراد به این موضوع توجه نمی‌کنند که ممکن است این ارتباط‌ها از آنها گرفته شود. بعضا مواردی داریم که فرد بعد از سال‌ها کار کردن، مثلا بعد از ده سال یا حتی بیشتر، می‌گوید: «مثل اینکه حلقه‌ دیگر کار نمی‌کند! دیگر اثر نمی‌کند!». اینطور نیست! حلقه کار می‌کند ولی شما قطع شده‌اید! باید بیایید و از نو ارتباط‌ها را دنبال کنید بلکه ان‌شاءالله خداوند کمک کند و باز هم رحمتش شامل حال ما شود. این مسائل، منطق خاص خود را دارد. یک ورودی و یک خروجی دارد و ما نمی‌توانیمخودمان را فریب دهیم بلکه بایستی به این نکات و این مسائل آگاه باشیم و به‌دنبال آن، باید این مدیریت را داشته باشیم. حلقه هم سر جای خودش هست و کار هم می‌کند، کارکرد آن هم برایتان ثابت شده است، سال‌هاست که دارد کار می‌کند، بعد از ما هم کار خواهد کرد. بنابراین تقصیر خودمان را گردن چیزی نیندازیم.


رفرنس پاسخ:
ـ ویدیو شماره 14 درس فرادرمانی نظام جدید (زمان 26:40 تا 28:23)
ـ ویدیو شماره 37 درس سایمنتولوژی نظام جدید (19:24 تا 21:14)

سؤال:

آیا می‌توانیم لینک ربات فرادرمانگاه مَجازی را در اختیار افراد خارج از مجموعه نیز بگذاریم؟ یعنی کسانی که دوره‌ها را نگذرانده باشند هم می‌توانند از فرادرمانگاه مَجازی استفاده کنند؟ 

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله. استفاده از فرادرمانگاه برای همه افراد مجاز است؛ حتی اگر دوره‌ها را نگذرانده باشند.

فرادرمانگاه (فرادرمانی و سایمنتولوژی) به‌طور کلی عمومی و رایگان بوده و هیچ ارتباطی به این ندارد که افراد دوره‌های فرادرمانی و سایمنتولوژی را گذرانیده و یا نگذرانیده باشند. لذا علاقمندان به استفاده از این طب‌های مکمل، فقط به‌عنوان کاربرانی که قصد آزمایش و استفاده عملی از این طب‌های مکمل را دارند؛ نام خود را به این فرادرمانگاه می‌دهند و درخواست ارتباط می‌دهند.

اطلاعیه: مورخ ۱ فروردین ۱۴۰۲، مصادف با ۲۱ مارچ ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا نفس عمل خالکوبی و ترسیم اشکال روی بدن و یا تتو کردن ابرو پسندیده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به نظر شخص بنده، خالکوبی امر لازمی نیست و تا زمانی زیبایی دارد که فرد جوان است و پس از آن، به‌صورت زشتی خودنمایی می‌کند. مثل تصویر شیری که روی بدن یک فرد جوان و تنومند خالکوبی شده است و از سنین میانسالی به بعد، تبدیل به یک شیر وامانده و زار و نزار خنده‌دار می‌شود که جز پیام بدبختی چیز دیگری ندارد. یا مانند گلی که از میانسالی به بعد تبدیل به یک گل پژمرده آویزان می‌شود.
موضوع تتو کردن ابرو با خالکوبی تصویر بر روی بدن، متفاوت است. اصولا تتوی ابرو نقصی را برطرف می‌کند ولی خالکوبی تصویر، بدن را از حالت طبیعی خارج می‌کند.
در ضمن باید پرسید: «تحمل درد برای چه هدفی است؟!». 

این یک زیبایی ظاهری موقتی است که زیبایی طبیعی بدن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اما به هر حال، این سلیقه شخصی افراد است و‌ نمی‌توان کاری کرد.


سؤال:

آیا هنگام ارتباط باید به اعضای بدنمان فکر کنیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر! ما در هنگام ارتباط به اعضای بدنمان فکر نمی‌کنیم بلکه چارچوب وجود خودمان را کلا زیر نظر داریم تا ببینیم که فرضا جریان از کجا وارد می‌شود و چه اتفاقی می‌افتد و چه مسیری را در بدن ما طی می‌کند. این موضوع، گزارش ما از ارتباطمحسوب می‌شود.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:11:49 تا 1:12:11)


سؤال:

آیا پس از درمان توسط فرادرمانی، امکان بازگشت بیماری وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

درصد چشمگیری از بیماران، با یک بار ارتباط فرادرمانی بهبود می‌یابند و روند درمان آنها انجام می‌شود و از چنگ بیماری رها می‌شوند. این مسئله ارتباطی به نوع بیماری، حاد و مزمن بودن آن و مدت درگیری بیمار با بیماری و... ندارد. اما در بعضی موارد فرادرمانی مشاهده می‌شود که پس از بهبود و درمان، بیماری باز می‌گردد. 

دلایل بازگشت بیماری به دو دسته «اختیاری» و «غیر اختیاری» تقسیم می‌شوند.


- دلایل اختیاری بازگشت بیماری:این نوع بازگشت، زمانی رخ می‌دهد که بیمار به‌صورت اختیاری مرتکب تخلفاتی شود که در اثر آن، نقش شعور کیهانی را در درمان نادیده بگیرد یا آن را کتمان کند. نمونه‌های بارز این تخلفات، شک و تردید، انکار و ناسپاسی، کتمان و نسبت دادن درمان به جایی غیر از شبکه شعور کیهانی می‌باشد. در صورت بروز این تخلفات، ممکن است بیمار مدت زمانی را در بهبودی بسر ببرد اما ناکهان بیماری بازگردد و حال بیمار مانند دوران قبل از درمان شود.


- دلایل غیر اختیاری بازگشت بیماری:

الف: مقاومت دادگاه ویژه در بیماری‌های روان تنی:این نوع بازگشت در بیمارانی رخ می‌دهد که عامل اولیه و اصلی بیماری جسمی آنها اختلالات ذهن (مشکلات بینشی) یا روان است. در این‌صورت، بدون اینکه خود فرد در بازگشت بیماری نقشی داشته باشد؛درمان آنها بر اثر ساز و کارهای روان و ذهن، با مقاومت دادگاه ویژه روبرو می‌شود که باعث بازگشت بیماری خواهد شد. البته با چند بار تکرار فرادرمانی، این مقاومت‌ها می‌شکنند و بیمار نجات پیدا می‌کند.


ب: مشکلات بینشی در بیماری‌های ذهنی تنی: علت بیماری بعضی افراد، ضعف و مشکلات بینشی است. برای مثال، فردی که دچار ترس از مرگ بوده و شروع بیماری او در این رابطه باشد، در صورتی‌که مشکلات بینشی او برطرف نشود، ممکن است پس از فرادرمانی و بهبودی، باشنیدن خبر مرگ، دیدن اعلامیه ترحیم و هر موضوعی که او را به یاد مرگ می‌اندازد؛ دوباره دچار بیماری شود و به وضعیت اولیه باز گردد. در فرادرمانی به این نوع از بیماری‌ها که ریشه آنها مشکلات بینشی و ادراکی فرد می‌باشد؛ بیماری‌های ذهنی تنی گفته می‌شود. از خصوصیات این دسته از بیماری‌ها این است که بر خلاف بیماری‌های روان تنی (که به مرور و در طی زمان بروز می‌کنند)، به‌یکباره و ناگهانی رخ می‌دهند. بنابراین، اتفاقاتی که درست قبل از بازگشت بیماری رخ می‌دهند؛ وجه مشترکی دارند که از بررسی آنها می‌توان به مشکلات بینشی فرد پی‌برد.
این دسته از بیماران، پس از آگاه شدن از مشکل بینشی خود، پذیرفتن آن و پس از اینکه خواستار رفع مشکل شدند؛ از حمایت شبکه شعور کیهانی برخوردار می‌شوند و تثبیت درمان آنها نیز آغاز می‌گردد.
بنابراین، درمان فرصتی است که توسط حلقه رحمانیت الهی در اختیار ما قرار می‌گیرد. به این‌صورت که این لحظه یک تسویه حساب انجام می‌شود اما اگر ما بعد از این فرصتی که در اختیارمان قرار داده‌ شده، بینش و نحوه نگرشمان به زندگی را تغییر ندهیم؛ مجددا برای خودمان اضطراب ایجاد می‌کنیم و مجددا به یک اسکن دیگر نیاز پیدا می‌کنیم. اما اصل موضوع این است که بتوانیم در کنار این مسئله، تحول هم ایجاد کنیم و نحوه نگرش ما به هستی عوض شود تا از این رهگذر ایمنی‌هایی هم برای ما به وجود آورد. در نهایت، هدف غایی این مسائل فرصت برای ایجاد تحول است. بدون تحول، درمان فایده‌ای ندارد. هدف اصلی ما آن تحول مثبت است؛ نه درمان. درمان یک بازی است.فرض کنیم عمر انسان از صد سال به دویست سال افزایش یابد. باز هم چیزی به‌خودی خود عوض نمی‌شود. ولی ما یک فرصتی می‌خواهیم تا آن کمال و تعالی را پیدا کنیم، تا نحوه‌ نگرشمان به هستی را اصلاح کنیم که برای این فرصت می‌خواهیم.


پ: مشکلات ذهنی: در تقسیم‌بندی اختلالات، مشکلات عده‌ای ذهنی محسوب می‌شود. مشکلات ذهنی عبارت است از هر گونه تفکر، رفتار و تمایل غیر عادی و مجموعه عواملی که در ادراکات انسان، ایجاد اختلال کند. مانند: انحرافات جنسی، بیش فعالی، دیگر آزاری، خود آزاری، ناآرامی، عصبانی شدن بی‌دلیل، توهمات گوناگون دیداری، شنیداری، احساسی، پندری و...، انواع اسکیزوفرنی (پارانوئید و...)، وسواس، دوقطبی، مشکلات شخصیتی (چند شخصیتی بودن و ...) ترس‌های غیر منطقی (فوبیا)، تمایل به خودکشی و...
در فرادرمانی، دیدگاه خاصی درباره این گروه از بیماری‌ها وجود دارد و درمان آنها از طریق شاخه اختصاصی «تشعشع دفاعی» دنبال می‌شود و اساس آن در کتاب «موجودات غیر ارگانیک» تشریح شده است. درمان این گروه، با شیب صعودی مثبت ولی زیگزاگی طی می‌شود.

رفرنس پاسخ:
- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲:۳۵:۴۹ تا ۲:۳۶:۳۸)
- فایل تصویری جلسه ۲ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲:۱۹:۲۱ تا ۲:۲۰:۰۷)

سؤال:

آیا چنین احتمالی وجود دارد که در کلاس بی کلاسی، افراد بتوانند علاوه بر حلقه‌های مشخص و‌ مندرج در درسنامه دوره نظام قدیم، خودشان نیز به حلقه‌های جدیدی دست یابند و آنها را از ذهن جمعی دریافت کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در کلاس بی کلاسی، به‌غیر از حلقه‌هایی که اعلام می‌شود (در حال حاضر تا اطلاع ثانوی فقط حلقه‌های مربوط به نظام قدیم)؛ هیچ حلقه دیگری وجود نخواهد داشت. بنابراین، طبق اساسنامه کسانی‌که باز هم در این مرحله و از این طریق قصد سوءاستفاده و طرح خود ورا داشته باشند؛ قطعا نصیب خیری نمی‌برند. در این رابطه همچنان مانند گذشته، 

افراد و اشخاص هیچ نقشی در تعیین نوع حلقه‌ها و حفاظ‌ها و آگاهی‌ها و… ندارندتجربه اتصال و ارتباط و را نیز هر کسی، خود باید تجربه کند. 


اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری داتکام»


سؤال:

آیا چنین احتمالی وجود دارد که کسی که دچار گرفتگی عروق قلب است؛ در پروسه اسکن و بیرون‌ریزی که بیماری به اوج خود می‌رسد؛ رگهای قلب او دچار گرفتگی بیشتر شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر! اسکن و بیرون‌ریزی به معنای «بازسازی علائم»از طریق خواندن یا بازخوانی حافظه­ سلولی، به منزله بررسی تنش­ها، فشارها، ناملایمات، سموم و... می‌باشد. سلول، هم «شعور سلولی» وهم«حافظه‌ سلولی»دارد. حافظه‌ سلولی، شرح حال و سابقه ناملایمات و تنش‌هایی که به او وارد شده را در خود ثبت و ضبط می‌کند. زمانی که ارتباط برقرار می‌شود؛ صد تریلیون سلول، سابقه ناملایمات و تنش‌هایی که به آنها وارد شده را بروز می‌دهند. ولی این فقط بازسازی علائم بیماری است و فرضا  در این مورد، بروز این تنش‌ها به این صورت نیست که رگ­های قلب دچار گرفتگی شوند تا نشان دهند که شخص در ناحیه قلب مشکل گرفتگی عروق دارد. بلکه این اسکن با علائمی از قبیل تیر کشیدن در ناحیه قلب، تنش­های قلب را نشان خواهد داد. حتی در برخی موارد ممکن است با این تیر کشیدن، مسیر گرفتگی نیز مشخص شود. بنابراین، صرفا بازسازی علائم صورت می‌گیرد و هیچ خطری برای بیمار ندارد. تا امروز نه تنها حتی یک مورد نتیجه منفی وجود نداشته بلکه موارد زیادی داشته‌ایم از کسانی که عمل بای پس (Bypass) کرده‌اند و در معرض فرادرمانی قرار گرفته‌اند و نتیجه این بوده که درمانشان بسیار سریع‌تر و دردشان کمتر بوده ‌است و گزارش داده‌اند که روز سوم عمل، مساوی بوده‌اند با کسانی که یک هفته از عملشان گذشته بوده است.اصولا به‌طور کلی تا جایی‌که پزشک به آنها مهلت می‌دهد؛ می‌توانند تحت فرادرمانی قرار ‌گیرند. موارد بسیار زیادی هم وجود داشته که مشکلات قلبی داشته و می‌بایست تحت عمل جراحی قرار می‌گرفته‌اند و دیگر اصلا نیاز به عمل نشده است.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:32:38 تا 1:36:25)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:23:16 تا 2:23:57)


سؤال:

آیا کسی که از دیگران ساعت می‌گیرد و برای آنها ارتباط اعلام می‌کند؛ خودش هم باید راس همان ساعت‌ها ارتباط بگیرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر! موضوع به این صورت است که اسامی درخواست کنندگان، توسط شخص متصل کننده به شبکه شعور کیهانی اعلام می‌شود. هر چند که این اعلام، 24 ساعته است ولی برای ارتباط خاص، ساعات تعیین شده به شبکه شعور کیهانی اعلام می‌شود و شخص ارتباطش را از شبکه دریافت می‌کند.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:47:51 تا 2:48:20)

-فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (05:02 تا 05:24)


سؤال:

آیا گذراندن دوره‌ جامع آکادمی طاهری (نظام جدید) هم در طرح آموزش عام رایگان امکان‌پذیر است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در حال حاضر خیر. هم اکنون برای چنین منظوری، فقط دوره‌های نظام قدیم عرفان کیهانی حلقه در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. اما در ادامه، تا سال دیگر و با تکمیل شدن دوره‌های آموزشی نظام جدید یا همان دوره‌های جامع آکادمی طاهری، این دوره‌ها نیز به همین طریق و به‌صورت رایگان در اختیار عام قرار می‌گیرند.
به‌عبارتی دیگر، معرفت پژوهان عزیز پس از «سولو» شدن در مرحله مقدماتی، متعاقبا برای ورود به مراحل بالاتر، از جمله دوره‌های نظام جدید آماده خواهند شد.

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا گذرندان طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم هم نیاز به ادای سوگند دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

گذرانیدن دوره‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه به هر نحو و به هر صورت، از جمله به‌صورت کلاس بی‌کلاسی عام، به‌منزله ادای سوگند (مطابق متن زیر) و قبول آیین نامه، تعهدنامه و اساسنامه ومی‌باشد که برای همه علاقمندان طی دوره کلاس بی کلاسی الزامی است. همچنین، افراد ملزم به رعایت آیین نامه‌های اجرایی و بجا آوردن تعهدات اخلاقی خواهند بود که به اطلاعشان

می‌رسد.

بنابراین، افراد موظفند که قبل از ورود و استفاده، حتما از طریق امکانات آموزشی آکادمی طاهری این موارد را مطالعه فرمایند. مسئولیت عدم توجه به این موارد که صرفا نیز شامل پایبندی به اصول انسانی و تعهد به خدمت به انسان و جدایی از غرور و منیت ومی‌باشد؛ به عهده خود افراد بوده و از گردن بنیانگذار این مکتب ساقط است.

دریافت حلقه به‌منزله ادای سوگند به شرح زیر می‌باشد.


سوگندنامه:

این‌جانب در پیشگاه خداوند پیمان بسته و سوگند یاد می‌کنم، ضمن امانتداری کامل نسبت به آموزه‌های نظری و عملی «مکتب عرفان کیهانی حلقه»، کلیه موارد مشروحه در تعهد نامه‌ها، آیین نامه‌ها و دیسیپلین مجموعه را تمام و کمال رعایت نموده و امین این مجموعه باشم و بدون هیچ‌گونه دخل و تصرف و وارد کردن سلیقه‌های شخصی و اعمال انحراف در آن و یافته‌های خود در این رابطه که همگی متعلق به عرفان حلقه می‌باشند؛ نسبت به استفاده نظری و عملی از مباحث این مکتب اقدام کنم. همچنین در راه خدمت به جامعه و پیشبرد اهداف انسانی و ارتقاء سطح آگاهی

دیگر همنوعان کوشا بوده و تقدس و حرمت این ارتباط را همواره نگهدار باشم.


اطلاعیه‌: مورخ ۲۹ دی‌ماه۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه:مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادفبا ۳۰ ژانویه۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادفبا ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا‌ بانک ‌سوال رفرنس مرکزی قابلیت جستجو دارد؟ چگونه می‌توان سوالات را در آن پیدا کرد؟ در صورتی‌که برای افراد سوالی ایجاد شود که در بانک سوال موجود نباشد؛ چگونه می‌توانند سوال خود را مطرح کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلیه سوالات در بانک سوال رفرنس مرکزی قابل جستجو می‌باشند. نحوه جستجو از طریق دستورالعمل راهنما و فیلم‌های آموزشی قابل پیگیری می‌باشند. در ضمن، اگر پاسخ سوالی در بانک سوال موجود نباشد؛ در همان بخش، قسمتی برای ورود سوالات موجود است. همچنین افراد می‌توانند سوالات خود را برای همه بخش‌ها و سایت‌های مربوط به اپلیکیشن مکتب عرفان کیهانی حلقه ارسال نمایند. پاسخ سوالات ارسالی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بانک سوالات اضافه خواهد شد.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ا
سؤال:

اتصال (ارتباط) چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

منظور از «اتصال» در مکتب عرفان کیهانی حلقه، برقراری نوعی «ارتباط» با شبکه شعور کیهانی می‌باشد که هیچ تعریف دقیقی برای آن نمی‌توان ارائه کرد.زیرا در دنیای بی‌ابزاری و از طریق ورود به کانال‌های فرازمان و فرامکان صورت می‌گیرد. از آنجا که شعور و هوشمندی، دیدنی و سنجیدنی نیست؛ فقط می‌توان اثرات آن را در بدن یافت و از آن گزارش ارائه داد.بنابراین ما فقط می‌توانیم آثار «اتصال»را مورد بررسی قرار دهیم و نه خود «اتصال» را. در بسیاری از موارد، افراد متوجه اتصال خود می‌شوند و گزارشاتی در مورد نحوه این اتصال ارائه می‌کنند. اما متوجه شدن یا نشدن فرد در این‌مورد، هیچ‌گونه تاثیری در نتیجه درمانی و... ندارد و ملاک نیست.بلکه فقط به‌عنوان نوعی تجربه مورد توجه قرار می‌گیرد و نه هدف.
از آنجا که اتصال، مفهومی تجربی است؛ برقراری آن فقط با یک توجه کوتاه آنی یا همان «نظر»صورت می‌گیرد که موجب برقراری پیوند جزء و کلمی‌گردد و به‌دنبال آن، آثار این پیوند آشکار می‌شود.
جهت بهره‌برداری از بخش عملی مکتب «عرفان کیهانی حلقه»، نیاز به ایجاد «اتصال» به «حلقه‌های متعدد» شبکه شعور کیهانی است. این «اتصال‌ها» اصل جدایی‌ ناپذیر این مکتب عرفانی هستند.
در دنیای عرفان و روی پله عشق، همه چیز بر اساس «اتصال» و متصل شدن است.اتصال، موضوعی است که انسان همواره از زمانی که دست چپ و راست خود را شناخته با آن سر و کار داشته است. در طول تاریخ، انسان همیشه متصل شده و الهام گرفته است. کما اینکه پایۀ علوم، الهاماتی هستند که انسان گرفته و بعد تبدیل به علم شده‌اند. ما در دنیای عشق، با ویژگی‌های خاصی سر و کار داریم که با پله عقل قابل توضیح نیست. به این معنا که کسی نمی‌تواند شکل اتصال را رسم کند یا آن را تعریف کند. بلکه فقط می‌توانیم ارتباط را برقرار کنیم و واقعیتی را بیافرینیم. از طرف دیگر، هر چیزی که واقعیت دارد؛ متعلق به دنیای علم و عقل است و واقعیت‌های به‌دست آمده در ارتباط‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه، قابل تکرار و آمار پذیر بوده و قابلیت بررسی آزمایشگاهی را نیز دارا می‌باشند. کما اینکه نتایج آزمایشگاهی مربوطه در سایت تحقیقاتی کازمواینتل به ثبت رسیده‌اند.


رفرنس پاسخ:
- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه ۸۷ و ۸۸
- کتاب سایمنتولوژی صفحه ۵۸
- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱نظام قدیم نسخه اول ( ۴۸: ۲۲ تا ۲۵:۲۰)

سؤال:

ارتباط تشعشع دفاعی چشمی چیست و چه کاربردی دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

تشعشع دفاعی چشمی لول دیگری از تشعشع دفاعی است که در دهه هشتاد با کسب اجازه و با یک نظر و از طریق چشم، از راه نزدیک به فردی اعمال می‌شد. اما به مرور زمان، با اضافه شدن لول‌های بالاتر تشعشع دفاعی،‌ نیازی به استفاده از آن نیست. علت این موضوع جلوگیری از اعلام‌های ناخواسته می‌باشد.
لازم به ذکر است که حلقه تشعشع دفاعی چشمی به دلیل در اختیار بودن لول‌های متنوعی از ارتباط‌های تشعشع دفاعی، دیگر تفویض نمی‌شود. وجود توضیحات این حلقه در ویدیوهای نظام قدیم، صرفا جهت مطلع بودن معرفت پژوه از وجود چنین حلقه‌ای در گذشته است.

سؤال:

ارتباط همفازی کالبدی با چشم باز که قبلا با مربی انجام می‌شد؛ در کلاس بی کلاسی به چه صورت خواهد بود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای انجام این ارتباط، می‌توان با دوستانی که دوره را گذرانیده و یا در حال گذرانیدن هستند؛ هماهنگ شد و آن را تجربه نمود.
همچنین به‌صورت موقتی و تا زمانی‌که شرایط برقراری این ارتباط با شخص دیگری فراهم شود؛ می‌توان با چشم بسته هم این ارتباط را برقرار کرد.

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

ارتباط ویژه (عام) چیست؟ چگونه ارتباط ویژه (عام) را استفاده کنیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

«ارتباط عام (ویژه)»: ارتباطی است که اعلام عمومی شده و تمام افراد، در هر نقطه از دنیا و هر ساعتی جهت بهره گیری از درمان، رسیدن به آرامش، کاهش اضــــــطراب و نـــــــگـــــرانی و... می توانند از این ارتباط به طور نامحدود بهره‌مند شوند.
شــــــرط برقراری ارتباط و حضور در ارتباط عام: فقط "شاهد بودن"است و هیچ نیازی به دادن اسم، مشخصات و یا ساعت اتصال نمی باشد. شـاهد بودن به معنی بی طرفی و نظاره گر بودن است و فرد اتصال گیرنده، فقط کافی است که بدون پیش داوری و قضاوت شاهد برقراری این ارتباط باشد.
نحوه برقراری ارتباط عام: به این صورت است که فرد کافی است چشمان خود را برای چند دقیقه بسته و فارغ از وقایع بیرونی نظاره‌گر(شاهد) وجود خودش و تغییرات در حال انجام باشد. به محض شاهد شدن، فرد وارد این حلقه شده و ارتباط آغاز می گردد و هوشمندی حاکم بر جهان هستی فرد را در معرض ارزیابی و اسکن و تجارب شهودی مختلفی قرار می دهد. تعیین ساعت خاص برای ارتباط عام فقط بواسطه همدلی افراد زیادی در راس یک ساعت معین است و گرنه هرکس در هر لحظه و در هر حالتی (خوابیده، نشسته، مشغول انجام کار، چشم باز یا بسته) می تواند وارد حلقه ارتباط عام گردد و از نتایج آن بهره‌مند شود. در ضمن، بستن چشم نیز هیچ گونه الزامی ندارد و صرفا جهت جلوگیری از پرت شدن حواس به اطراف انجام می گردد.


سؤال:

ارتباط‌های ویژه یا عام چه تفاوتی با ارتباط‌های کلاسی دارند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

ارتباط‌های ویژه‌ (ارتباط‌های عام) که برای ساعتهای ۲۲ و ۲۳ اعلام شده بودند؛ در حیطهٔ ارتباط‌های مربوط به کلاس بی کلاسی بوده‌ که تحت عنوان ارتباط عام معرفی شده بودند.
در حقیقت، افراد از قبل در حال تجربه کلاس بی کلاسی بوده‌اند؛ بدون آنکه از آن اطلاعی داشته باشند تا برای امروز آماده شوند و بدانند که چنین تجربه‌ای چطور و چگونه قابل تحقق است. 

تبصره: افراد برای برقراری ارتباط ویژه نیازی به گذراندن دوره خاصی در عرفان حلقه‌ ندارند؛ در حالی‌که برای برقرار شدن بقیه حلقه‌ها نیاز به گذراندن دوره‌ها نیز دارند.

سؤال:

اسکن چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اسکن عبارت است از زیر ذره‌بین قرار گرفتن بی‌نهایت اجزای وجودی انسان که به‌منظور یافتن معایب و بیماری‌های آشکار و پنهان وجود او توسط شبکه شعور کیهانی از طریق پیوند شعوری انجام می‌شود. پس از برقراری ارتباط، شخص به‌طور خودکار تحت اسکن قرار گرفته و بیماری‌ها و اختلالات وجود او آشکار می‌شود و به‌دنبال آن، مطابق نمودارهای مشخص و معلومی، بیرون ریزی آن بیماری‌ها آغاز می‌شود.
علائمی مانند دیدن رنگ‌ها، نورها، احساس جریان نوعی انرژی در بدن و همچنین گرم شدن، درد گرفتن، تیر کشیدن، ضربان، تشنج و... که در شیوه درمانی فرادرمانی تجربه می‌شود؛ علائم اسکنمی‌باشند که اعضای پر تنش و بیمار را مشخص می‌کند و با ادامه روند درمان، کم کم این علائم برطرف می‌گردد.
گاه در اسکن، علائمی بروز می‌کند که آمادگی بدن را برای ابتلا به بیماری‌هایی نشان می‌دهد که زمینه بروز آنها در آینده وجود دارد.


رفرنس پاسخ:

- کتاب سایمنتولوژی صفحه ۵۸

- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱:۴۳:۴۴ تا ۱:۴۶:۴۵)


سؤال:

اصلاح الگوی خواب در فرادرمانی چه تفاوتی با اصلاح الگوی خواب در سایمنتولوژی دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اصلاح الگوی خواب در فرادرمانی از بُعد جسم و مشکلات جسمی است و در سایمنتولوژی، اصلاح الگوی خواب از بُعد ذهنی و روانی انجام می‌شود.

سؤال:

اصلاح الگوی خواب فرادرمانگاه مَجازی، با اصلاح الگوی خواب و ارتقای کیفیت خواب که به معرفت پژوهان تفویض می‌شود؛ تفاوت دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اصلاح الگوی خواب و ارتقای کیفیت خواب (شفاف شدن، رنگی شدن، هدفمند شدن خواب و) که افراد آن را در طی دوره‌ها تجربه می‌کنند؛ با این ارتباط فرق دارد. زیرا این ارتباط فقط مخصوص کاربرانی است که به آن نیاز دارند و افرادی که قصد استفاده عملی را دارند؛ مجبور به دانستن دروس مربوطه نیستند و بدون دانستن مباحث نیز می‌توانند از این ارتباط‌ها بهره‌برداری نمایند.

چرا که یک موقع هست که ارتباط به فردی تفویض می‌شود و یک‌ موقع هم، یک ارتباط برای فرد کار (اعلام) می‌شود

تفویض حلقه با اعلام حلقه متفاوت است. زمانی‌که حلقه‌ای تفویض می‌شود، فرد به آن ارتباط تجهیز شده و می‌تواند خودش هم آن حلقه را اعلام کند اما وقتی حلقه‌ای برای فرد کار (اعلام) می‌شود؛ او فقط در معرض آن قرار می‌گیرد و دیگر خودش حلقه را نخواهد داشت.


اصلاح الگوی خواب یک موضوع کاربری است و در سایمنتولوژی تفویض می‌شود یا مربی فرادرمانی به آن تجهیز می‌شود تا بتواند برای دیگران کار کند.


اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

افرادی که قبلا با پرداخت شهریه در دوره‌های نظام قدیم آکادمی ثبت‌نام کرده بودند و با استارت کلاس بی کلاسی هم مجددا در سایت ثبت‌نام کرده و‌ اکانت رایگان دارند؛ آیا حساب کاربری قبلی آنها هنوز برایشان فعال است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله. حساب کاربری قبلی این دسته از معرفت پژوهان، برای آنها فعال است و با نام کاربری و رمز عبور مربوط به همان حساب می‌توانند وارد شوند.


سؤال:

امکان دریافت معرفی‌نامه از طرف آکادمی طاهری جهت مذاکره با سازمان‌های مختلف وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر. به دلیل عدم شناخت از افراد و فعالیت‌های مدنظرشان، مجموعه عرفان کیهانی معرفی‌نامه برای هیچ موردی و برای هیچ شخصی صادر نمی کند.

سؤال:

اگر افراد سهوا یا عمدا، مرتکب تخلف شوند و بعد پشیمان شده و مجددا بخواهند حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه را داشته باشند؛ آیا می‌توانند از طریق «ذهن جمعی» اتصال «حفاظت متخلفین» را برقرار کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله. هر فردی مستقلا می‌تواند از این حلقه در ذهن جمعی استفاده کند اما با تکرار این تخلفات، مشخص نیست که هوشمندی برای هر فرد متخلفی چه پیامد خاصی را در نظر بگیرد و کسی نمی‌تواند دقیقا در مورد نوع و نحوۀ اجرای این پیامدهای تنبیهی اظهار نظری کند. بنابراین، توصیه می‌شود که افراد با دقت تمام به سوگند خود وفادار بوده و امانتدار آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه باشند و از ارتکاب تخلفات خودداری کرده و به آیین نامه و … توجه کافی داشته باشند.  

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

اگر برخی افراد، بخشی از دوره نظام قدیم را با مربی گذرانده باشند؛ آیا می‌توانند ادامه آن را بدون مربی و به‌صورت عام بگذرانند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در هر صورتی امکان استفاده از قابلیت‌های کلاس بی کلاسی وجود دارد؛ چه قبلا دوره‌ها را دیده باشیم و بخواهیم ادامه آن را در کلاس بی کلاسی بگذرانیم و چه اگر تازه بخواهیم این دوره‌ها را طی کنیم و چه اگر بخواهیم تجدید دوره‌ها را داشته باشیم و کلاس بی کلاسی را نیز تجربه کنیم. در این مورد فرقی ندارد و افراد می‌توانند رأسا برای گرفتن ارتباط‌ و دریافت حلقه‌ها و حفاظ‌ها از ذهن جمعی اقدام کنند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

اگر شخص درخواست دهنده ارتباط و شخص متصل کننده، در دو کشور مختلف باشند؛ آیا درخواست کننده ارتباط باید ساعات مورد نظر خود را مطابق ساعت کشور شخص متصل کننده محاسبه و اعلام کند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

فرادرمانگیرانی که محل زندگی آنها در نقاطی است که ساعت محلی آنان با ساعت محلی فرادرمانگر (متصل کننده) تفاوت دارد؛ ساعت‌های ارتباط خود را به وقت محلی خود اعلام کرده و فرادرمانگر (متصل کننده) نیز برای اعلام این زمان‌ها به شبکه شعور کیهانی، از همان ساعت‌ها استفاده خواهد کرد و نیازی به تبدیل آنها به زمان محلی خود ندارد.


رفرنس پاسخ:

-کتاب انسان از منظری دیگر صفحه 127- 128


سؤال:

اگر هنگام برقراری ارتباط، هیچ اسکنی را احساس نکنیم؛ تاثیری در ارتباط ما دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

عدم احساس اسکن و «اتصال (ارتباط)»، لزوما به معنای برقرار نشدن ارتباط نیست. در اغلب موارد این امر دلایل مشخصی دارد که با ادامه و پیگیری ارتباط برطرف می‌شود.

 

*دلایل حس نکردن اسکن و «اتصال (ارتباط)»:

1ـ تشتت ذهنی (آشفتگی ذهنی شدید)

2ـ افسردگی

3ـ قفل ذهنی

4ـ تشکیل نشدن حلقه به دلیل بی‌طرف نبودن و داشتن موضع‌گیری منفی و احساس تمسخر نسبت به حلقه فرادرمانی

 

نکته:غیر از مورد چهارم، عدم احساس اسکن و ارتباط، تاثیری در فرادرمانگری و فرادرمانگیری ندارد.


رفرنس پاسخ:

-کتاب انسان از منظری دیگر صفحه 125- 126 

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (50:36 تا 51:09)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:15:40 تا 1:15:48)

-فایل تصویری جلسه 3دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (42:20 تا 42:40)


سؤال:

اگر کسی در ساعتی که تعیین کرده و به فرادرمانگاه مَجازی اعلام کرده ارتباط نگیرد؛ باز هم ارتباط‌ او برقرار می‌شود و کار انجام می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله. وقتی کسی به فرادرمانگاه ساعت اعلام می‌کند، اگر در ساعت تعیین شده ارتباط هم نگیرد؛ حداقل ارتباط یکطرفه برای او برقرار است. اما در صورتیکه ارتباط دو طرفه باشد مسلما موثرتر خواهد بود.

سؤال:

اگر کسی نخواهد دوره‌ها را بگذراند‌ ولی مایل باشد حلقه‌ها را دریافت کند و مورد استفاده قرار دهد؛ آیا این کار مجاز است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله، این کار مجاز است و به شرط ادای سوگندنامه و مطالعه آیین نامه‌ها و…، تخلفی محسوب نمی‌شود. اما توصیه می‌کنم که افراد مباحث درسی و آموزه‌ها را با دقت تمام و خیلی بیشتر از گذشته دنبال کنند و تا وقتی به دروس مسلط نشده‌اند؛ از به‌کارگیری حلقه‌ها خودداری کنند (به‌غیر از برقراری ارتباط فرادرمانی فقط برای خود). زیرا به‌کاربردن حلقه‌ها بدون داشتن دانش لازم، ممکن است همراه با ارتکاب تخلفاتی باشد و در نتیجه، برای متخلفین پیامدهای آسمانی خوبی به همراه نداشته باشد (مخصوصا برای افراد زرنگ و زبل که به نام محقق و… تصور می‌کنند که همه جا می‌توان زرنگ بازی و… کرد).  

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

این نگرانی وجود دارد که در کلاس بی کلاسی، افراد نتوانند مطالب را به‌درستی جمع‌بندی کرده یا تجربیات خود از حلقه‌ها را درست تفسیر کنند. افراد بدون وجود مربی چگونه می‌توانند به‌تنهایی از پس این مرحله بربیایند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در صورتی‌که معرفت پژوهان، با دقت تمام به آموزه‌ها توجه کنند و آنها را مطالعه کرده و به منابع موجود مراجعه کنند و همچنین در صورتی‌که سوءنیتی وجود نداشته باشد؛ مطمئنا مشکلی نیز پیش نخواهد آمد.

نکته: تجربه نشان داده مطالب غلطی که به نام عرفان حلقه و تحت عنوان محقق بودن، آزاد اندیش بودن، آگاهی‌های شخصی و… مطرح شده است؛ صرفا از طریق مربی نماها و افرادی بوده که قطعا نیت درستی نداشته و قصد طرح خود را در سر می‌پرورانده‌اند و در نتیجه کپی رایت آموزه‌ها عامدا نقض شده است. بهترین دلیل نیز برای اثبات سوءنیت این‌گونه افراد این بوده که حتی بعد از تذکرات لازم، ضمن بی‌اعتنایی تمام، باز هم در همان مسیر غلط حرکت کرده و در جهت طرح خود و رفتارهای کاسبکارانه و… ادامه داده‌اند.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

اینکه افراد می‌توانند خودشان حلقه‌ها را از ذهن جمعی دریافت کنند؛ چه ارتباطی با کار کردن پیام‌های مثبت در روح جمعی دارد؟ چرا این موضوع برای افراد به‌صورت سوال درآمده؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در این‌مورد، تنها ارتباطی که وجود دارد این است که خود افراد می‌توانند شخصا ارتباط‌ها را در روح جمعی، اعلام کنند و نیازی نیست که مانند گذشته از دیگران درخواست کنند. با توجه به اینکه به‌زودی عده کثیری در این‌گونه موارد همکاری خواهند کرد، بنابراین از هم‌اکنون لازم است که همه افراد آشنا با مکتب عرفان کیهانی حلقه، به‌ویژه مربیان عزیز، دیگران را با قابلیت‌های ویژه کلاس بی کلاسی آشنا نموده و همگان را تشویق به تجربه و استفاده از این طریق استثنایی در جهت آشنایی با هوشمندی حاکم بر کیهان نمایند؛ به‌ویژه شاگردان خود را برای این موضوع مهم آموزش دهند.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ب
سؤال:

با توجه به استارت کلاس بی کلاسی، آیا لازم است باز هم ارتباط‌های روح جمعی اعلام شوند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اعلام و استفاده از کلیه ارتباط‌ها و حلقه‌ها مانند سابق است. افراد می‌توانند مانند گذشته، ارتباط‌ها را در روح جمعی اعلام کنند ولی با توجه به اینکه هر کسی می‌تواند خود شخصا این کار را انجام دهد؛ بنابراین، دیگر ارجاع به دیگران لزومی ندارد. توصیه می‌شود که افراد خود را با سطح پیشرفته‌تر و مترقی کلاس بی کلاسی مطابقت دهند. ضمن اینکه شیوه سنتی و قدیمی آن نیز تخلف نیست.
نکته:
 کلاس بی کلاسی به‌غیر از دسترسی آسان‌تر نسبت به قبل، در سطحی بالاتر نسبت به آنچه که افراد در نظام سنتی و قدیمی تجربه کرده‌اند؛ قرار دارد. این موضوع را همه در حین تجربه ارتباط‌های این دوره متوجه خواهند شد که از نظر سطح ارتباط نیز با قبل تفاوت‌هایی وجود دارد. به همین دلیل به کلیه مربیان و همه افرادی هم که قبلا نظام قدیم را طی کرده‌اند؛ توصیه می‌شود دوره کلاس بی کلاسی را هم تجربه کنند.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

با توجه به اینکه استفاده از ربات فرادرمانگاه مَجازی برای عموم آزاد است؛ می‌توان از جانب دیگران برای آنها درخواست ارتباط کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

آزاد بودن استفاده از ربات فرادرمانگاه برای عموم، به این معناست که همه می‌توانند از فرادرمانگاه مَجازی استفاده کنند و از ارتباط‌های آن بهره‌مند شوند؛ چه دوره‌ها را گذرانده باشند و چه نگذرانده باشند.
بنابراین، همانطور که در درس‌ها توضیح داده شده، در صورتی‌که بدون اطلاع افراد برای آنها فرادرمانی اعلام کنیم؛ «ارتباط یکطرفه» برای آنها برقرار می‌شود.
در رابطه با فرادرمانی و طلب خیر و کنترل‌های تشعشعات منفی، مجاز هستیم که برای دیگران، بدون اطلاع خودشان این حلقه‌ها را اعلام کنیم یا برای آنها درخواست ارتباط کنیم. چرا که این ارتباط‌ها به منزله دعای خیر می‌باشند.
ارتباط تشعشع دفاعی، همانند آنچه در دروس عرفان حلقه مکررا روی آن تاکید شده؛ نیاز به کسب اجازه از آنها دارد و تخلف در این مورد می‌تواند برای فرد خاطی مشکلاتی ایجاد کند، بدون آنکه در مورد فردی که نام او داده شده؛ کاری صورت گیرد. بنابراین در این رابطه لازم است از افراد اجازه گرفته شود و به آنها در مورد امکان بیرون ریزی اطلاع رسانی شود. البته در این حالت بیرون ریزی‌ها کنترل شده است.
ارتباط‌های سایمنتولوژی در فرادرمانگاه مَجازی (در حال حاضر فقط اصلاح الگوی خواب در فرادرمانگاه فعال شده است.)، الزاما می‌بایست توسط خود شخص درخواست شود و نمی‌توان از جانب شخص دیگری برای او ارتباط «اصلاح الگوی خواب» را درخواست کرد.
این ارتباط در فرادرمانگاه مَجازی، مخصوص کاربرانی است که به آن نیاز دارند و افرادی که قصد استفاده عملی را دارند؛ مجبور به دانستن دروس مربوطه نیستند و بدون دانستن مباحث نیز می‌توانند از این ارتباط‌ها بهره‌برداری نمایند.

سؤال:

با توجه به اینکه در بعضی جلسات دوره نظام قدیم، دو یا چند حلقه تفویض می‌شود؛ در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم آیا لازم است بین دریافت هر یک از حلقه‌های آن جلسه، یک هفته فاصله داده شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در ویدیوی هر جلسه ممکن است یک حلقه یا بیشتر به شاگردان تفویض شود. برای تجربه تفویض این حلقه‌ها، می‌توانید در همان جلسه، به تعداد حلقه‌های تفویض شده در ارتباط بنشینید. پس از تفویض و دریافت حلقه‌ها می‌توانید بارها و بارها از آنها استفاده نمایید. مانند آنچه در ویدیوی همان جلسه توضیح داده شده است.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به اینکه معرفت پژوهان طرح آموزش عام جهانی نظام قدیم، حلقه‌ها و‌ حفاظ‌ را از ذهن جمعی دریافت می‌کنند؛ آیا لازم است از همان ابتدا به مفهوم و تعریف ذهن جمعی اشراف داشته باشند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در این مرحله به هیچ‌وجه لازم نیست که فرد به مفهوم ذهن جمعی (روح جمعی) و… فکر کند تا زمانی‌که متعاقبا در درس‌های این عرفان، توضیحات نظری و کارهای عملی در این موارد را ببیند. در آن‌صورت خود معرفت پژوه متوجه چگونگی پیاده شدن این قضیه خواهد شد. بنابراین اساس این آموزش بر مبنای ساده‌ترین حالت ممکن قرار داشته و فاقد هر گونه پیچیدگی می‌باشد (ببین و بگیر و آزمایش کن).

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به اینکه معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی، مربی ندارند؛ در صورت ارتکاب تخلف، آیا می‌توانند از طریق ذهن جمعی، در ارتباط حفاظت متخلفین قرار گیرند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله. هر کسی می‌تواند در صورت نیاز، از طریق ذهن جمعی در ارتباط حفاظت متخلفین قرار گیرد.

سؤال:

با توجه به اینکه ممکن است برخی افراد، تمایلی به فاش شدن نام و بیماری‌شان نداشته باشند؛ آیا در خصوص محرمانه بودن اطلاعات مربوط به درخواست‌های ارتباط افراد در فرادرمانگاه، راهکاری در نظر گرفته شده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای حفظ حریم خصوصی کاربران، فرادرمانگاه طاهری به صورت ربات راه اندازی شده تا همه بتوانند به‌راحتی در یک محیط امن، درخواست نیازمندی خود را اعلام کنند. ربات فرادرمانگاه به این شکل است که هر کسی در یک فضای جداگانه با ربات در ارتباط است و فقط خود این‌جانب، «محمدعلی طاهری» قادر به مشاهده پیام‌های افراد هستم.

اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به اینکه گفته شده که افراد باید عرفان حلقه را مورد آزمایش و تحقیق قرار دهند تا صحت آن برایشان به اثبات برسد؛ منظور از «تحقیق» دقیقا چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

منظور از تحقیق، اضافه کردن و یا کم کردن چیزی به مکتب عرفان کیهانی حلقه نیست. بلکه منظور، آزمایش صحت کارکرد آن است که آیا حلقه‌ها مطابق دروس ارائه شده؛ عمل می‌کنند یا خیر. اما برخی با سوءاستفاده از این موضوع و تحت شعار «محقق باشیم»، قصد تحریف و مصادره و سرقت مطالب و نقض کپی رایت و… را داشته و دارند و خواهند داشت که مسلما همواره با این عده به‌عنوان مصادره‌گر و… برخورده نموده و برخورد خواهیم کرد.

اطلاعیه: مورخ ۲۳ مرداد ‌ماه ۱۴۰۲، مصادف با ۱۴ آگوست ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به تعدد نسخه‌های ترم‌های نظام قدیم که از هر ترم چند نسخه موجود می‌باشد؛ آیا در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم باید همه نسخه‌های موجود از هر ترم مشاهده شوند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

مشاهده یک نسخه از ویدیوهای هر دوره و توجه به مطالب آن کافی است. در سایت نظام قدیم و تمامی پلتفرم‌های تحت نظارت بنیانگذار عرفان حلقه، نسخه‌های مختلفی از هر ترم موجود است. کافی‌ است که معرفت پژوه، یکی از نسخه‌ها را پیگیری کند و مشاهده تمامی نسخه‌ها اجباری نیست. اما در صورت تمایل می‌توان تا حد امکان ویدئوهای سایر نسخه‌های آن ترم را نیز ملاحظه نمود.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به عام شدن آموزش نظام قدیم، آیا لازم است که افراد به همان روال گذشتهٔ دوره نظام قدیم در آکادمی ثبت‌نام کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

از این پس، برای گذراندن دوره نظام قدیم، نیازی نیست که افراد به روال قبلی در آکادمی طاهری ثبت‌نام کنند. تمامی اطلاعات و منابع و رفرنس‌ها به صورت آزاد در اختیار عموم قرار گرفته است و منابع موثق مکتب عرفان کیهانی حلقه، صرفا از طریق رفرنس و منابع مرکزی آکادمی طاهری ارائه می‌گردد ولی به‌منظور سهولت گذراندن دوره‌ها به‌صورت خودآموز و بهره‌مندی معرفت پژوهان از امکانات سیستماتیک در آکادمی طاهری، امکان ساخت رایگان اکانت در سایت نظام قدیم آکادمی و ثبت‌نام توسط خود معرفت پژوه فراهم شده است.

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به عام شدن حلقه‌ها و آموزه‌های دوره نظام قدیم عرفان کیهانی حلقه، آیا هنوز الزامی به رعایت حق کپی رایت مباحث مطروحه وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

مسلما حق کپی رایت آموزه‌ها همچنان به قوت خود باقی است.
چارچوب مدون هر اندیشه‌ای مشمول قانون ثبت مالکیت معنوی است که به عنوان کپی رایت، پاتنت و... در دنیا شناخته می‌شود و حق شناخته شده همه صاحبان نظریه و اندیشه در طول تاریخ است. بنابراین، تعاریف و‌ چارچوب‌های مکتب منحصر به‌ فرد عرفان حلقه، به‌واسطه قانون کپی رایت و اخلاق و وجدان و شرف، مختص به بنیانگذار آن «محمدعلی طاهری» می‌باشد و ارائه تعاریف و تئوری‌های اختصاصی این مکتب به دیگران، باید با ذکر منبع صورت پذیرد.
لذا هر گونه استفاده‌ای از مطالب عرفان حلقه با تغییر نام و عنوان و... نیز طبق همین قاعده، سرقت معنوی به‌حساب می‌آید و مرتکبین به این اقدام مجرمانه سارقین اندیشه و ناقضین حریم مالکیت معنوی و کپی رایت و... محسوب می‌شوند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه‌: مورخ ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰، مصادف با ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ در کانال روابط عمومی عرفان حلقه
اطلاعیه: ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰، مصادف با ۳ جولای ۲۰۲۱ در کانال روابط عمومی

سؤال:

با توجه به عام شدن حلقه‌ها و ارتباط‌های دوره نظام قدیم عرفان حلقه، آیا می‌توان حلقه‌ها را به‌صورت یکجانبه برای دیگران اعلام کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

شروع شدن کلاس بی کلاسی به معنی اعلام حلقه‌ها به‌طور یکجانبه برای عموم نیست. بلکه به این معنی است که علاقه‌مندان می‌توانند در صورت داشتن تمایل، بدون نیاز به وجود مربی، شخصا حلقه‌های مربوطه را از طریق ذهن جمعی دریافت و مورد استفاد و تجربه قرار دهند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به عام شدن حلقه‌ها و ارتباط‌های دوره نظام قدیم عرفان حلقه، آیا می‌توان حلقه‌های تشعشع دفاعی را به‌صورت یکجانبه و‌ بدون کسب اجازه از افراد برای آنها اعلام کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلاس بی کلاسی به معنی آزاد شدن اعلام تشعشع دفاعی برای دیگران بدون اجازه آنها نیست. اما علاقه‌مندان، با کسب اطلاع از چگونگی و کاربرد آن، در صورت تمایل می‌توانند شخصا و بدون نیاز به مربی و طبق برنامه درسی حلقه‌های آن را دریافت کنند و مورد تجربه قرار دهند. بدیهی است بیرون ریزی در این طریق کنترل شده‌تر از طریق متداول است.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به عام شدن دوره نظام قدیم، آیا موضوع اعلام حلقه برای دیگران، از جمله اعلام طلب خیر یا اعلام فرادرمانی یا تشعشع دفاعی و یا اعلام‌های روح جمعی و… هم منتفی می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه با ورود به طرح آموزش عام جهانی نظام قدیم، از این پس هر کسی می‌تواند شخصا برای خود ارتباطات لازم را اعلام کند؛ عملا این کار لازم نیست. اما به هر حال، چون عده‌ای هنوز در جریان این قابلیت شبکه نیستند؛ بنابراین می‌توان این کار را انجام داد. از طرفی دیگر باید دانست که انجام این کار تخلف نیست؛ فقط مورد نیاز نیست و در این مرحله باید سعی کنیم که خود افراد با این قابلیت‌ها آشنا شوند تا خودشان بتوانند این قبیل امور را انجام دهند و حتی به دیگران نیز آموزش دهند و یادآور این قابلیت‌ها در کلاس بی کلاسی باشند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

با توجه به غیر قانونی بودن عرفان حلقه در ایران، آیا می توان از مطالب عرفان حلقه در نشریات و کتب تالیفی خود بدون ذکر منبع استفاده کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

استفاده از مطالب یک شخص یا یک مکتب بدون ذکر منبع آن نقض کپی رایت محسوب میشود. اگر در گذشته از مطالب عرفان حلقه بدون ذکر نام و نشان استفاده کرده اید باید فکری برای نقض کپی رایت بکنید و برای جبران آن راه و چاره ای بیابید. به هر حال حداقل در پیشگاه وجدان خود باید پاسخگو باشید.

همانطوری که می دانید بنده (محمدعلی طاهری) برای این گفته‌ها تا پای چوبه دار رفتم و معجزه وار نجات پیدا کردم و خود و خانواده ام تاوان سنگینی از این بابت داده‌ایم. بعد یک نفر از راه برسد و بخشی از این داشته ها را مصادره کند، آیا این به نظر شما درست است؟ آیا شما احساس راحتی دارید؟ شما به عنوان مربی قسم خورده عرفان حلقه می‌بایستی معرف این عرفان باشید و نه اینکه خواسته باشید معرف خود باشید (البته تحت عنوان معرفی عرفان بدون نام و نشان) و... "
افراد مجبور نیستند که حتما از طریق سرقت ادبی کتاب بنویسند.

سؤال:

برای تفویض لایه محافظ باید چکار کنیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:
مطابق درسنامه نظام قدیم، «لایه محافظ» در جلسه دوم دوره یک به معرفت پژوه تفویض می‌شود. با توجه به اعلام «کلاس بی کلاسی» در سطح دنیا توسط بنیانگذار «محمدعلی طاهری»، برای دریافت لایه محافظ ترم یک و همچنین سایر حلقه‌هایی که در طول ترم‌های متوالی نظام قدیم تفویض می‌شوند، فقط لازم است تا معرفت پژوه، ضمن مشاهده ویدیوی جلسه کلاسی مربوطه، با رسیدن به مقاطعی از دروس که در آنها حلقه و حفاظ‌های مربوطه بدون نیاز به مربی تفویض می‌شود؛ برای دقایقی ویدیو را متوقف کرده و در ارتباط قرار گیرد تا حلقه و حفاظ مربوط به همان جلسه آموزشی که مشاهده نموده را دریافت کند و یا می‌تواند پس از اتمام آن جلسه درسی، در سایر زمان‌های انتخابی خود در ارتباط قرار گیرد و حلقه و حفاظ مربوط به همان جلسه را دریافت کند.

در رابطه با برای برقراری ارتباط «دریافت لایه‌ محافظ»، ساعت شروع را معرفت پژوه مشخص می‌کند ولی خاتمه‌اش معلوم نیست. ممکن است که ده دقیقه طول بکشد و یا ممکن است سه، چهار ساعت به طول بیانجامد. بنابراین، بهتر است که معرفت پژوه، زمانی را برای برقراری این ارتباط در نظر بگیرد که تا حد امکان وقت آزاد داشته باشد. در صورتی‌ هم که برخی از معرفت پژوهان روند دریافت لایه محافظ را متوجه نشوند؛ ایرادی ندارد. در هر صورت، چه متوجه شوند و چه متوجه نشوند، «لایه محافظ» به آنها تفویض می‌شود.
سؤال:

برای دنبال کردن طرح آموزش عام جهانی نظام قدیم، می‌توان از رفرنس‌های درسی کانال‌ها و پیج‌های دیگر موجود در مجموعه استفاده کرد

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

منابع موثق مکتب عرفان کیهانی حلقه، صرفا از طریق رفرنس و منابع مرکزی آکادمی طاهری ارائه می‌گردد.

تمامی شبکه‌های اجتماعی «بنیانگذار عرفان حلقه»، در سوپر اپلیکیشن عرفان حلقه و همچنین در صفحه اول سایت نظام قدیم اطلاع‌رسانی شده است.

در ضمن، وب‌سایت آکادمی طاهری به کلیه شبکه‌های اجتماعی مرکزیت، متصل است و از آن طریق نیز امکان مشاهده تمامی منابع از یوتیوب و ساندکلود و… وجود دارد.

در این رابطه توصیه می‌شود که معرفت پژوهان، دوره‌ها را به‌صورت سیستماتیک و به ترتیب بگذرانند و از امکانات فراهم شده سایت نظام قدیم آکادمی طاهری که به همین منظور برای معرفت پژوهان فراهم گردیده؛ استفاده کنند تا به نتایج بهتر و موثرتری دست یابند.


آدرس وب‌سایت آکادمی برای معرفت پژوهان داخل کشور:

https://elementary.erfanhalghehacademy.com/


آدرس وب‌سایت آکادمی برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com/?redirect=0


لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان داخل کشور:


https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=2790


لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان بین‌الملل:


https://taheriacademy.com/mod/page/view.php?id=2698


اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

برخی مربیان به شاگردان می‌گفتند که صدای کلاس‌های آموزشی استاد یا اذان و ترانه‌های رحمانی استاد را برای افرادی که حلقه و حفاظ ندارند؛ پخش نکنید. چون ضدشعور کلام استاد مثبت است و برای این افراد موجب بیرون ریزی یا حمله می‌شود. آیا چنین موضوعی صحت دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این مطلب قطعا غلط و نادرست است و در واقع، نوعی سم‌پاشی بوده که از طرف افراد مغرض و یا ناآگاه مطرح شده است.

سؤال:

بعد از برقراری ارتباط فرادرمانی، آیا خود ما نقشی در رو آوردن سابقه بیماری‌ها و درمان آن‌ها داریم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر. زمانی‌که ما ارتباط برقرار می‌کنیم؛ وارد یک اتصال می‌شویم. در این اتصال، هوشمندی یا شبکه شعور کیهانی است که آن اسکن را روی ما انجام می‌دهد و اینطور نیست که ما خودمان را اسکن کنیم. چون ما اصولا نمی‌توایم چنین کاری را انجام دهیم. هوشمندی اسکنی را روی ما انجام می‌دهد و نقاطی را که مشکل دارد؛ علامت‌گذاری می‌کند که این علامت‌گذاری از طریق درد گرفتن، تیر کشیدن، ضربان، تشنّج، سرد و گرم شدن، عبور جریانها، دیدنِ نور، رنگ و... انجام می‌شود و مشکلات ما خود را نشان می‌دهند و بعد از آن توسط هوشمندی درمان می‌شوند. در واقع در این اتصال، هوشمندی این کار را برای ما انجام می‌دهد و ماحصل این قضیه بهبود و درمان است.

رفرنس پاسخ:
-
فایل تصویری جلسه ۱دوره ۱نظام قدیم نسخه اول: (۱:۵۴:۵۵تا ۱:۵۶:۲۵)


سؤال:

بعضا دیده شده که در مکاتب و گروه‌ها یا برخی کانال‌ها، اشکالی شبیه به شکل‌های به‌کار رفته در دروس عرفان حلقه و حتی بعضا با ایجاد تغییراتی، از لوگوی عرفان حلقه استفاده شده و توضیحات نسبتا مشابهی ارائه می‌شود. آیا چنین توضیحاتی مورد تایید هستند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به اطلاع می‌رساند که به‌جز شکل‌های به‌کار رفته در دروس عرفان حلقه، هیچ شکل و توضیح دیگری مورد تایید نیست و انتشار آنها از جانب هر شخص و گروهی ایجاد سردرگمی، کثرت و دوگانگی و ... تلقی می‌شود و به هیچ‌وجه مورد تایید نمی‌باشند.

اطلاعیه: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰، مصادف با ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ از کانال روابط عمومی عرفان حلقه

سؤال:

بیرون‌ریزی چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با اسکن جسم و روان و ذهن و سایر اعضای فرد بیمار، سابقه بیمار و وضع کنونی او آشکار می‌شود و با بازخوانی پرونده بیماری‌ها توسط هوشمندی الهی، بیرون‌ریزی آغاز می‌گردد. این پرونده‌ها ممکن است به بخش‌های مختلف وجود بیمار مربوط باشند؛ بنابراین باید با صبر و حوصله اجازه داد تا بیرون‌ریزی‌ها خاتمه یابند و درمان اساسی انجام شود.
بیرون‌ریزی روندی است که طی آن، سلول آثار و سابقه بیماری‌ها و مشکلات گذشته و حال خود را آشکار می‌کند و به‌دنبال آن بیرون‌ریزی، آثار تنش‌های بیماری از بین می‌‌رود و روند بهبودی ظاهر می‌شود. سابقه بیماری‌ها ممکن است حتی به دوران جنینی یا طفولیت، بیماری‌های آشکار و نهان کنونی فرد و همچنین ترس‌های نهفته، گره‌ها و تنش‌های روانی، نابسامانی‌های ذهنی و... بازگردد.
در برخی موارد، طی دوره بیرون‌ریزی، سابقه بیماری‌ها رو آمده و ممکن است شخص در ابتدا حال ظاهری خوبی نداشته باشد و علائم درد و بیماری به اوج خود رسیده؛ سپس شروع به کاهش می‌کند و به‌دنبال آن، درمان تحقق می‌پذیرد. در این مورد لازم است افراد بدانند منظور از اوج بیماری در پروسۀ بیرون‌ریزی، بازسازی علائم بیماری است و هیچ‌گونه خطری برای فرد ندارد. در واقع حافظه سلولی، آن علائم را از خود نشان می‌دهد تا توسط شبکه شعور کیهانی مورد پیگیری‌های لازم قرار گیرد و شعور سلولی سالم جایگزین آن شود.
اگر این تخلیه‌ها توسط بیرون‌ریزی انجام نشود؛ منجر به بروز بیماری‌های روان ‌تنی و پیامدهای دیگری خواهد شد که بعدها برای ما عارضه جسمی به جا می‌گذارد. در واقع بیرون‌ریزی، یک خدمت بزرگ است چون آنچه را که در ما نهفته و منفی است؛ از درون ما خارج می‌کند. وجود این موارد نهفته منفی در درون ما، دیر یا زود موجب بروز مشکلات مختلفی خواهد شد؛ از سرطان گرفته تا مشکلات مختلف دیگر. همانطور که امروزه نیز می‌بینیم که اشخاص به‌یکباره به بیماری‌های مختلف قلبی، کلیوی، ریوی، انواع سرطان‌ها، تحلیل رفتگی‌ها، مشکلات خونی و.... مبتلا می‌شوند. در واقع این بیماری‌ها از همین‌ مواردی که در وجود ما نهفته است؛ سرچشمه می‌گیرند و سال‌ها طول می‌کشد تا خود را یکجا نشان دهند.

رفرنس پاسخ:
- کتاب سایمنتولوژی صفحه ۵۸
- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه ۱۲۹- ۱۳۶
- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۰۱:۴۹:۴۳ تا ۰۱:۵۱:۱۴)
- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۵۲: ۱:۲۹ تا ۱:۵۳:۱۶)
- فایل تصویری جلسه ۳ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱۲:۵۶ تا ۱۴:۲۰)

سؤال:

بین «ذهن اشتراکی» و «ذهن جمعی» چه تفاوتی وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

«ذهن اشتراکی» در رابطه با حلقه خاصی است که در آزمایش‌های علمی انجام شده نیز، نتایج مخصوص کار با این حلقه و تفاوت آن با سایر حلقه‌ها در آزمایشگاه ثبت و ضبط شده است (برای مشاهده نتایج این آزمایشات به ژورنال علمی کازمواینتل رجوع فرمایید). اما ذهن جمعی مربوط به دریافت حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه و انجام کارهای ویژه‌ای مطابق تعریف‌های ارائه شده می‌باشد.

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ت
سؤال:

تشعشع دفاعی در فرادرمانگاه مَجازی، لول ندارد. آیا معرفت پژوهان یا مربیان هم می‌توانند تشعشع دفاعی بدون لول برای دیگران اعلام کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

تشعشع دفاعی یکجا و بدون لول که در فرادرمانگاه مَجازی هست، فقط مخصوص فرادرمانگاه طاهری است و امکان برقراری این ارتباط توسط دیگران وجود ندارد و روال کار با تشعشع دفاعی برای معرفت پژوهان و مربیان، مانند همان مواردی است که در آموزش‌های نظام قدیم آورده شده است.
در مورد تشعشع دفاعی نظام جدید نیز مطابق قوانین دوره‌های نظام جدید در آینده ارائه خواهد شد و این دو با هم قابل اختلاط نیستند.

د
سؤال:

در ارتباط مربوط به دوره سایمنتولوژی در ربات فرادرمانگاه، آیا ما مجاز هستیم که نام دیگران را برای اصلاح الگوی خواب به ربات فرادرمانگاه بدهیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در مورد مباحث سایمنتولوژی در فرادرمانگاه لازم است هر فردی، شخصا برای خود اقدام نماید؛ مگر برای افرادی که قیم دارند که در این‌صورت، قیم می‌تواند نام شخص تحت قیمومت خود را بدهد.

اطلاعیه: مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، مصادف با ۲ می ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در ارتباط‌های کلاس بی کلاسی، آیا هر موضوعی که به نظرمان رسید که می‌تواند یک حلقه باشد؛ می‌توانیم در آن قرار بگیریم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اکیدا خیر. فقط باید در ارتباط‌هایی قرار گرفت که تعریف شده و حفاظ مربوط به آن را نیز دریافت کرده باشید. در غیر این‌صورت، به‌طور قطع مانند این است که وارد یک میدان مین شده باشید؛ بدون اینکه نقشه آنجا را داشته باشید. در چنین شرایطی هر لحظه ممکن است با یک مین برخورد کنید. طبق دستورالعمل‌های ارائه شده؛ این موضوع تخلف است. بسیاری از مشکلاتی هم که افراد با آن مواجه شده‌اند؛ ناشی از ارتکاب همین تخلف است.
بنابراین، باید فقط مطابق دستورالعمل‌ها اقدام شود (این وادی، وادی زرنگ بازی و زبل بازی و… نیست و این دسته از افراد، به‌شدت متضرر خواهند شد؛ بدون اینکه متوجه شوند از کجا ضربه خورده‌اند).

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در رابطه با دریافت حلقه‌ها از ذهن جمعی، افراد چگونه مطمئن باشند که همه کارها را درست انجام داده‌اند و حلقه به آنها تفویض شده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه قرار گرفتن در ارتباط و آزمایش آن و کسب تجربه لازم در کلاس بی کلاسی بسیار ساده و عملی است؛ بنابراین همه نیز به سادگی می‌توانند آن را آزمایش نموده و متوجه وجود آن شده و آن را مورد استفاده قرار دهند. ضمن اینکه در این‌مورد، دستورالعمل‌ها نیز بسیار سهل و ساده است و فقط کافی است که آن را در جهت خودنمایی و طرح خود به‌کار نگیریم. در این‌صورت خیلی زود متوجه می‌شویم که ما داریم از حلقه‌ها استفاده می‌کنیم و از آن بهره‌مند شده‌ایم.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در صورتی که خالکوبی روی بدن، اقدام پسندیده‌ای محسوب نشود؛ آیا لازم است که نسبت به پاک کردن آن اقدام شود؟ اگر لازم است پاک شود؛ آیا این در مورد همه اشکال صدق می‌کند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

پاک کردن خالکوبی‌ها بستگی به خود شخص دارد و‌ موضوعی نیست که کسی بتواند برای آن حکم صادر کند‌‌ و فقط می‌توان در مورد آن توصیه نمود.
در رابطه با اشکال ترسیم شده، گفته می‌شود که برخی اشکال، در برگیرنده علائم مشخص شیطان پرستی یا اشکال مشخص طلسم و… می‌باشند که در این‌صورت اگر اقدام به پاک کردن آنها شود؛ بهتر است و لازم است پاک شوند. چرا که مدام در معرض دید هستند. چه لزومی دارد که فرد حامل چنین پیام‌هایی بر روی بدن خود باشد؟
در اصل باید تمایل به خالکوبی تضعیف شود. چون هیچ فایده‌ای ندارد و فقط تا جوانی هست؛ نمود دارد و بعدها در کهنسالی، به نوع دیگری عامل اذیت ذهنی روانی خواهد بود.

سؤال:

در صورتی‌که آدرس ایمیل معرفت پژوه در لیست معتمد، اشتباه درج شده باشد؛ چگونه می‌توان برای اصلاح آن اقدام کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اگر ایمیل معرفت پژوه در لیست معتمد اشتباه وارد شده باشد (اشتباه تایپی داشته باشد)؛ معرفت پژوه می‌تواند برای تصحیح آدرس ایمیل خود با ایمیل پشتیبانی support@taheriacademy.com مکاتبه نماید.
لازم به‌ذکر است که معرفت پژوه باید با ایمیل صحیح خود با آکادمی مکاتبه نموده و ایمیل اشتباه خود را اعلام ‌نماید تا در آکادمی تصحیح شود.

تذکر مهم: از تمامی معرفت پژوهان در‌خواست می‌شود که هنگام مکاتبه با آکادمی حتما از ایمیلی که با آن در آکادمی ثبت نام نموده‌اند؛ استفاده کنند. در غیر این‌صورت، آکادمی از پاسخ به آنها معذور است.

سؤال:

در صورتی‌که درخواست ارتباط تشعشع دفاعی بدهیم؛ با توجه به اینکه زمان برقراری ارتباط تنها هستیم؛ آیا بیرون‌ریزی‌های آن مشکل‌ساز نخواهد شد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

تشعشع دفاعی از راه دور و یا از طریق دوره‌های کلاس بی‌کلاسی، با بیرون‌ریزی‌های کنترل شده انجام می‌شود. اصولا در مواردی که تشعشع دفاعی از راه دور انجام می‌شود و کسی به‌عنوان مربی و اعمال کنندۀ تشعشع دفاعی حضور ندارد؛ خودِ شبکه شعور کیهانی، روند سیر بیرون‌ریزی ناشی از تشعشع دفاعی را تحت کنترل دارد.


رفرنس پاسخ:

-اطلاعیه بنیانگذار «محمدعلی طاهری» به‌نام «توضیحات تکمیلی درباره کلاس بی‌کلاسی و پاسخ به پرسش‌های پرتکرارـ بخش سوم»ـ مورخ 14 فوریه 2023 مصادف با 25 بهمن 1401


سؤال:

در صورتی‌که درخواست دهنده ارتباط، داروی خاصی مصرف کند؛ می‌تواند در طول دوره فرادرمانی، به مصرف داروهایش ادامه دهد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اصولا ما در کار پزشک مداخله نمی‌کنیم.کسانی که داروهایی مصرف می‌کنند که نمی‌توانند آنها را به‌یکباره قطع کنند و تا کنون هم نتیجه‌ای از درمان رایج نگرفته‌اند؛ می‌توانند از طریق فرادرمانی جهت معالجه اقدام کرده و زیر نظر پزشک معالج خود، پیشرفت‌های درمانی را پیگیری کرده و با نظر پزشک معالج خود نسبت به کاهش دارو اقدام کنند. به‌طور مثال، طبق نمونه‌های فراوانی از این دست که تجربه آنها موجود است، کسی که قرص خواب یا قرص کنترل قند یا داروی صرع یا ضد افسردگی یا هر داروی دیگری مصرف می‌کند، وقتی بعد از برقراری ارتباط احساس بهبود می‌کند؛ به پزشک معالج خود مراجعه کرده و پس از معاینات و آزمایش‌های لازم، پزشک معالجش داروی او را کاهش می‌دهد و سپس قطع می‌کند.

همچنین اصولا فرادرمانگیر به کسی گفته می‌شود که از درمان‌های رایج نتیجه‌ای نگرفته باشد. لذا هر کسی بخواهد فرادرمانی را تجربه کند؛ چنین تلقی می‌شود که نتوانسته از طب رایج، نتیجه بگیرد. به همین دلیل، از این منظر هم فرادرمانی مداخله در امر پزشکی محسوب نمی‌شود.

رفرنس پاسخ:

- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه ۱۲۴- ۱۲۵

ـ فایل تصویری جلسه ۲ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱:۵۸:۵۹ تا ۲:۰۰:۰۴)

- فایل تصویری جلسه ۳ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱۵:۳۴ تا ۱۶:۵۰)

- فایل تصویری جلسه ۳ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲۰:۲۴ تا ۲۱:۱۱)


سؤال:

در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، حلقه «فرادرمانی» در کدام جلسه ترم یک قابل دریافت است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در ترم یک، حلقه «فرادرمانی» بعد از دیدن تعاریف و توضیحات قابل دریافت می‌باشد. این موضوع می‌تواند حتی فقط در یک جلسه انجام شود. بنابراین، پس از یک جلسه، فرد می‌تواند تجربه عملی مربوط به فرادرمانی را مطابق آموزه‌ها تجربه نموده و فرادرمانگر شود.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، ویدیوی هر جلسه درسی را چند بار می‌توان مشاهده کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

مشاهده ویدیوهای جلسات هر ترم باید به ترتیب باشد. اما محدودیتی برای تماشای آنها وجود ندارد. توصیه می‌شود برای هر ترم ۶ هفته زمان گذاشته شود تا به همه مباحث تئوری اشراف پیدا شود.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، چه زمانی باید ترم تشعشع دفاعی را گذراند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

گذرانیدن ترم تشعشع دفاعی که مربوط به شناخت موجودات غیرارگانیک است؛ اختیاری بوده و افراد در صورت عدم تمایل به گذرانیدن این دوره، می‌توانند از آن عبور کنند و به دوره بعدی وارد شوند. اما در صورت تمایل به طی این دوره، لازم است مطابق درسنامه، بعد از گذراندن ترم ۳ باشد.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

در فرادرمانی اولویت درمان بیماری‌هایی که بعد از اسکن با شعور کیهانی، رو آمده‌اند؛ چگونه تعیین می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

تعیین اولویت درمان به تشخیص هوشمندی یا شبکه شعور کیهانی می‌باشدو فرادرانگیر فقط شاهد و ناظر فعل و انفعالاتی است که هوشمندی بر اجزای وجود او اعمال می‌کند و خودِ او هیچ نقشی در اسکن بر عهده ندارد. برای مثال ممکن است درمان کسی که زخم معده دارد، با بهبود این عارضه آغاز نشود و درصورتی‌که این بیماری او بیماری ثانویه باشد، یعنی فرضا در این مورد اگر زخم معده او ناشی از مشکل روان تنی باشد؛ احتمال دارد که شعور و هوشمندی صلاح بداند اسکن را از روان او شروع کند. بنابراین، تمرکز بیمار روی معده خود و تمایل او به درمان مشکل معده‌اش، در اولویت اسکن و درمان، تعیین کننده و تاثیر گذار نخواهد بود.

همچنین مزمن یا حاد بودن بیماری نیز تاثیری در درمان و اولویت درمان ندارد. به‌طور مثال ممکن است درمان یک بیماری که مربوط به چندین سال قبل است؛ به بعد موکول شود و درمان از بیماری شروع شود که اخیرا حادث شده است و یا بالعکس.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:48:18 تا 1:49:32)


سؤال:

در مباحث گذشته، «طلب خیر» شامل کنترل تشعشعات منفی ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۶ و تشعشع مثبت ۱ و مثبت ۲ بود. در حال حاضر در ربات فرادرمانگاه مَجازی، در قسمت درخواست طلب خیر، فقط تشعشع مثبت ۱ و تشعشع مثبت ۲ درج شده است. آیا در این خصوص تغییراتی در مباحث رخ داده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به‌طور کلی تمام تشعشعات مثبت و همه کنترل‌های تشعشع منفی، جزء طلب خیر بوده و هست ولی در ربات فرادرمانگاه مَجازی، به دلیل اینکه افراد و مخصوصا افرادی که زیاد وارد نبودند، در این خصوص زیاد سوال می‌کردند؛ ما طلب خیر را به دو دستهٔ‌تشعشعاتِ مثبت و  کنترل‌هایِ تشعشع منفی تقسیم کردیم تا اشتباه نشود و بدانند که روال کلی آن چگونه است. موضوع اینکه هر یک از این تشعشعات چه کاری انجام می‌دهند نیز در درس‌ها موجود است.

فایل صوتی، توضیحات مدیریتی مورخ ۷مهر ۱۴۰۲، بخش پنجم (زمان ۱۷:۰۴ تا ۱۸:۱۳)

سؤال:

در مورد اعتبار کانالهایی که در زمینه عرفان حلقه در تلگرام یا بقیه شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند از کجا میتوان استعلام گرفت؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

صفحات رسمی عرفان حلقه، همان صفحاتی است که در اپلیکیشن تجمیع شده‌اند. این صفحات محل اصلی انتشار اخبار، فعالیت‌ها و منابع آموزشی مجموعه عرفان حلقه هستند. مرکزیت صرفا در مورد محتوای صفحات اصلی مسئولیت دارد. در مورد صفحاتی که توسط همراهان تشکیل می شود، لازم است خود افراد تحقیق نمایند. اگر فعالیت‌ها در راستای تقویت فعالیت‌های طاهری آکادمی و همراستا با مرکزیت باشد، معتبر است.

سؤال:

در هر نوبت ارتباط، چه مدت زمانی باید در ارتباط بمانیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

تصمیم زمان شروع ارتباط با ما می‌باشد ولی خاتمه آن با هوشمندی است. در صورتی‌که افراد ارتباطخود را متوجه شوند؛ ممکن است برای یک نفر ده دقیقه، برای یک نفر دیگر بیست دقیقه و برای افراد دیگر یک ساعت، دو ساعت، سه ساعت یا پنج ساعت زمان ببرد. مدت زمان اتصال افراد مختلف با هم یکسان نیست. بنابراین در صورتی‌که شخص ارتباطش را متوجه نشود؛ مدت زمان بیست دقیقه برای او توصیه می‌شود ولی در صورتی‌که ارتباط را حس کند، زمانی که ارتباط تمام شود؛ خود فرد متوجه می‌شود که دیگر اسکن تمام شده است.

رفرنس پاسخ:

ـ فایل تصویری جلسه ۲ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲۶:۲۰ تا ۲۷:۰۳)


سؤال:

در چه شرایطی «ضدشعور» منفی موسیقی، کلام، کتاب، هنر و… روی ما تاثیر نمی‌گذارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در شرایطی که ما از بُعد ظاهری، در «فاز مثبت» باشیم و از بُعد باطنی هم «محور وجودی» ما مثبت باشد؛ در این‌صورت، درب قلعه وجودی ما بسته است. در غیر این‌صورت، هیچ اسثتثنایی وجود ندارد و هر کسی که با این مطالب برخورد کند؛ در واقع «اسب تروا» را به درون قلعه وجودی خود برده است.
بنابراین، ایمنی از این مسئله، تعریف خاص خود را دارد که در واقع، مرحله اول و اساسی آن، مثبت بودن محور وجودی است که موجب می‌شود درب دروازه وجودی ما بسته باشد و از ایمنی برخوردار باشیم.

رفرنس پاسخ: دیدار شماره ۱۵، مصاحبه با محمدعلی طاهری در مورد «شعور و ضدشعور»، زمان (
۱:۰۴:۳۰ تا ۰۱:۰۵:۳۲)

سؤال:

در گذراندن دوره‌ها در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، مدت زمان بین دریافت دو حلقه چقدر باید باشد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به‌طور کلی در گذرانیدن دوره‌ها می‌توان به فاصله هر هفته یک حلقه و حفاظ مربوطه را دریافت نمود یا مطابق درسنامه و فیلم ویدیو عمل نمود. اما لازم است که دروس مربوطه به‌طور کامل و کافی طی شده و نسبت به آنها اشراف پیدا نمود.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

درمان هر بیمار از طریق فرادرمانی، چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اصولا نمی‌توان تعیین کرد یا تشخیص داد که درمان هر نفر، چه مدت زمانی به طول می‌انجامد. درمان ممکن است در کسری از ثانیه انجام شود و یا ممکن است یک هفته یا چند ماه زمان ببرد.   در اینجا حاد بودن و مزمن بودن، قدیمی و جدید بودن بیماری هیچ تاثیری در درمان ندارد. فرضا ممکن است یک بیماری سی ساله در کسری از ثانیه حل شود اما یک بیماری که همین امروز ایجاد شده است؛ چند هفته طول بکشد تا حل و فصل شود. بنابراین اصولا نمی‌توان مدت زمان مشخصی برای درمان تعیین کرد و در بعضی موارد، درمانِ آنی انجام می‌شود و برخی موارد ممکن است چندین جلسه یعنی در حد یک یا دو ماه هم زمان ببرد ولی به‌گونه‌ای است که بیمار در هر جلسه می‌تواند روند بهبود و درمان خود را شاهد باشد.


رفرنس پاسخ:

- فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (10:06 تا 10:32)

-فایل تصویری جلسه 6دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:37:41 تا 1:38:12)

-فایل تصویری معرفی فرادرمانی- دیدار شماره 44 بنیانگذار «محمدعلی طاهری»: (13:21 تا 13:40)


سؤال:

دلایل عدم احساس اسکن چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

حس نکردن اِسكن و برقراری ارتباط، در فرادرمانگری و فرادرمانگیری هیچ‌گونه تاثیری در حصول نتیجه ندارد.

ولی این موضوع ممكن است به علل زیر باشد:

الف) تشتت ذهنی (آشفتگی ذهنی شدید)

ب) افسردگی

پ) قفل ذهنی

 تبصره- 3: قفل ذهنی، نتیجه عملی برنامه‌ریزی‌های ضمیر ناخودآگاه است كه در بیشتر افراد، از دوران طفولیت و كودكی بر مبنای عقل، علم و دانش و منطق برنامه‌ریزی شده است. در این حالت، این برنامه از ورود و احساس تمام مسائل غیرعقلانی و خارج از چارچوب منطق جلوگیری و چنین اطلاعاتی را سانسور می‌­کند و در نتیجه، فرد از قبول و تجربه پدیده های متافیزیكی محروم ‌می شود و احساس­‌های مربوط به آن نیز در او سانسور خواهد شد. در واقع این نرم‌افزار چنان برنامه‌ریزی شده كه بر اساس آن، چیزی خارج از عقل، علم و واقعیت نمیتواند وجود داشته باشد و چون فرادرمانی نیز توجیه علمی و عقلانی نزد بیمار ندارد، نرم‌افزار ناخودآگاهی، اجازه ورود اطلاعات مربوط به آن را نمی‌دهد و در مقابل آن، قفل ذهنی ایجاد می‌كند. ممکن است شكسته شدن این قفل نیاز به زمان داشته باشد.

ت) عدم حضور در حلقه­‌ فرادرمانی، بی‌طرف نبودن، موضع‌گیری منفی و داشتن احساس تمسخر نسبت به آن و


ش
سؤال:

شروع کلاس بی کلاسی، یادآور ورود اینترنت به زندگی ما است که در زمان کوتاهی، به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی پیدا کردیم و هر روز گسترده‌تر شد. آیا کلاس بی کلاسی، محدود به آموزه‌های نظام قدیم و جدید عرفان حلقه خواهد بود یا گسترده‌تر از این خواهد شد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

مسلما این تجربه، ورود به عصر هوشمندی را به‌صورتی کاملا عملی رقم خواهد زد؛ البته اگر باز هم عده‌ای برای حفظ منافع و بازی‌های خود مانع آن نشده و به طرق مختلف و با سم پاشی‌ها و… راه آن را سد نکنند و این موضوع را به تعویق نیندازند. تا سال آینده نیز نظام جدید به این بخش اضافه خواهد شد و پس از آن هم کلیه آن چه که در عرفان حلقه وجود دارد؛ از طریق دریافت از کلاس بی کلاسی ادامه خواهد داشت.

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ع
سؤال:

عام شدن آموزش و بهره‌برداری از دوره‌های نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه و کلاس بی کلاسی به چه معناست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بر اساس برنامه‌ای که از چند دهه قبل ارائه گردید و طبق اسناد و مدارک موجود از دهه ۸۰ خورشیدی که اطلاعات نظری کلاس بی‌ کلاسی در همان دهه ارائه شده بود؛ در این مرحله، زمان پیاده شدن یکی از مباحث عملی در مکتب عرفان کیهانی حلقه فرارسیده است که در اصل، مقدمه‌ای برای ورود به دوره «کلاس بی‌ کلاسی جهانی»است که به‌صورت رایگاندر سطح مقدماتی آغاز شده است و حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه، بر طبق اصول «کلاس بی‌ کلاسی» در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

ارتباط کلاس بی کلاسی مرحله‌ای از ارتقای سطح ارتباط و برخورداری از شبکه شعور کیهانی می‌باشد. در این ارتباطِ پیشرفته‌تر (نسبت به قبل)، هر شخصی می‌تواند جهت بهره بردن از حلقه‌ها، خود شخصا نسبت به برقراری ارتباط و گرفتن حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه در هر زمان و ساعتی از شبانه روز اقدام نماید. در واقع مرحله آموزش عام، مقدمه ورود به دوره پیشرفته و بی‌سابقه‌ای در حوزه کسب تجارب نظری و عملی عرفانی (کلاس بی کلاسی و…) می‌باشد‌.

در فاز اول «کلاس بی کلاسی» فقط حلقه‌ها و حفاظ‌های دوره‌های نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه از طریق ذهن جمعیقابل دریافت می‌باشند (مانند ارتباط‌های عام ساعت ۲۲ و ۲۳ هر روز). در حقیقت، ارتباط‌های عام که افراد در ساعت‌های ۲۲ و ۲۳ دریافت و تجربه می‌کردند؛ تمرینی برای آماده شدن و استفاده از کلاس بی کلاسی بوده است. در حال حاضر همه حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوط به دوره‌های نظام قدیم نیز به همین طریق قابل دریافت هستند.

بر اساس این آموزه، از این پس یعنی از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ هر کسی در سرتاسر دنیا می‌تواند از طریق امکانات متنوع آموزشی آکادمی طاهری و اپلیکیشن آن که همه مطالب مکتب عرفان کیهانی حلقه را به‌طور یکجا در اختیار علاقمندان می‌گذارد؛ ویدیوهای آموزشی در‌س‌های دوره نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه را مشاهده کند و به تنهایی آموزش ببیند و بدون نیاز به وجود مربی و بدون حضور در کلاس‌های رسمی، در ارتباط بنشیند و از طریق ذهن جمعی، مورد تفویض حلقه‌های رحمانیت الهی و حفاظ حلقه‌ها قرار گیرد و پس از آن بلافاصله آنها را مورد آزمایش و استفاده عملی قرار دهد.

با توجه به توضیحات فوق، از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ کلیه حلقه‌ها از طریق ذهن جمعی تفویض می‌شود و از تاریخ ۷ مهر‌ماه ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ دیگر هیچ مربی حق تفویض حلقه را نخواهد داشت و دیگر نیازی به تفویض حلقه‌های اعلام شده، از طریق بنیانگذار عرفان حلقه هم نیست. در حقیقت با به‌کار گرفتن این بخش از آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه، امکان گذراندن رایگان دوره‌های نظری و عملی نظام قدیم عرفان کیهانی حلقه به‌طور کامل و به‌صورت شخصی و خودآموز فراهم شده است و اطلاعات نظری این مکتب و آگاهی‌های مربوط به حلقه‌ها نیز، مستقلا توسط خود معرفت پژوه دریافت می‌شود.

در این رابطه، لازم است که افراد معرفت پژوه مباحث عرفان حلقه نظری و اطلاعات مربوط به حلقه‌ها را دریافت کنند و با مفاهیم و دروس و دوره‌های عرفان حلقه آشنا شوند تا بتوانند به طریق درست و صحیح از آن بهره‌برداری کنند. زیرا عدم استفاده صحیح و ارتکاب تخلفات نسبت به آموزه های این مکتب، می‌تواند بازتاب منفی برای فرد خاطی داشته باشد. به همین منظور در ابتدای ورود به عرفان حلقه و استفاده از آن ،حتما از افراد امضای مجازی سوگندنامه گرفته شده و این موضوع به کاربر تفهیم می‌شود. در نتیجه، هر گونه مسئولیتی از گردن این‌جانب، محمدعلی طاهری به‌عنوان بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه برداشته شده است (همچنان نیز که تا کنون روال اخذ سوگندنامه همواره برقرار بوده است).

کلاس بی کلاسی به‌غیر از دسترسی آسان‌تر نسبت به قبل، در سطحی بالاتر نسبت به آنچه که افراد در نظام سنتی و قدیمی تجربه کرده‌اند؛ قرار دارد.در واقع، سطح تجربه و ادراک و کار با حلقه‌ها در کلاس بی کلاسی در سطحی به مراتب بالاتر و متفاوت در جریان است. این موضوع را همه در حین تجربه ارتباط‌های این دوره متوجه خواهند شد که از نظر سطح ارتباط نیز، تفاوت‌هایی با قبل وجود دارد. به همین دلیل به کلیه مربیان و همه افرادی هم که قبلا نظام قدیم را طی کرده‌اند؛ توصیه می‌شوددوره کلاس بی کلاسی را هم تجربه کنند.

افراد می‌توانند درس‌های مربوطه و تعالیم نظری این مکتب را از امکانات آموزشی آکادمی طاهری که به همین منظور فراهم شده است؛ به‌صورت رایگان دریافت کنند.


اطلاعیه‌: مورخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه‌: مورخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه‌: مورخ ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

عده‌ای براین باورند که جناب استاد طاهری، عرفان را اختصاصی خود کرده‌اند و هیچ کدام از افراد عرفان حلقه، تعریفی دقیق از حلقه ندارند. لطفا راهنمایی کنید كه در پاسخ این‌گونه افراد چه بگویم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اگر این دوست نازنین، منصف، محقق و عادل، به کتاب و منابع اینجانب در خصوص مکتب عرفان کیهانی حلقه مراجعه کنند، متوجه خواهند شد که عرفان حلقه که بنده بنیانگذار آن هستم؛ تعاریف دقیق و کاملی دارد که ایشان قطعا به آنها توجه نکرده است.

درضمن، «عرفان» اختصاصی بنده نیست ولیکن تعاریف و چارچوب‌های «عرفان حلقه» به‌واسطه قوانین کپی رایت و اخلاق و وجدان و شرف، مختص به بنده می‌باشد؛ به‌طوری که کسی حق مداخله در آن را ندارد (البته اگر سارق نباشد).

۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰

ف
سؤال:

فیزیوتراپیِ هنگام ارتباط چیست و چگونه است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

یکی از کارهایی که ممکن است هنگام برقراری ارتباط روی شخص انجام شود؛ «فیزیوتراپی» است. به این معنا که اگر ناحیه‌ای از بدن ما نیاز به فیزیوتراپی داشته باشد؛ به صلاحدید هوشمندی، در آن ناحیه حرکاتی انجام می‌شود که دست ما نیست و ما هیچ نقشی در انجام آن حرکات نداریم. به‌طور مثال ممکن است گردن ما به سمت عقب حرکت کند و در حالت خاصی قرار گیرد که این حالت را خود ما ایجاد نکرده‌ایم. 


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:54:10 تا 1:54:29)

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (1:57:01 تا 1:57:18)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (39:05 تا 39:32)


م
سؤال:

مربیانی که در زمینه ترویج کلاس بی کلاسی، مایل به همکاری و‌ همراهی هستند؛ چه خصوصیاتی باید داشته باشند و‌ ملزم به رعایت چه مواردی می‌باشند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

مربیانی که مایل هستند در این مرحله، در فهم مطالب و دروس مکتب عرفان کیهانی حلقه به معرفت پژوهان کمک کنند؛ لازم است تسلط کامل و کافی به مباحث داشته باشند و به‌صورت بسیار امانتدارانه و مطابق درسنامه به تدریس دروس این مکتب بپردازند.
مربیان در هیچ ‌یک از موارد درسی و آموزه‌های مکتب عرفان حلقه حق وارد کردن سلیقه‌های شخصی و اظهار نظرهای بدون سند و مدرک را ندارند (که معمولا برای توجیه منیت و اهداف خود به‌کار می‌برند). در نتیجه، لازم است تا مربیان برای هر گفته و ادعایی، از آموزه‌ها سند و مدرک ارائه کنند و به منابع درسی و رفرنس مرکزی نظام قدیم و نظام جدید آکادمی طاهری مراجعه کنند. همه افراد موظفند به محض برخورد با افراد خاطی، موارد لازم را به آنان تذکر داده و بی‌تفاوت از کنار این موضوع نگذرند تا زمینه فعالیت فقط برای افراد امانتدار و متعهد باز باشد که وظیفه خطیر آموزش دروس را عهده‌دار باشند.
لازم به‌ذکر است که از تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲، مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ هیچ مربی حق تفوض حلقه را ندارند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

مربیانی که پیش از استارت کلاس بی کلاسی، دوره نظام قدیم عرفان حلقه را تدریس می‌کردند؛ چگونه می‌توانند در راستای کلاس بی کلاسی گام بردارند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

نظر به اینکه از تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ هیچ مربی حق تفویض حلقه را ندارد و با توجه به عام شدن دوره نظام قدیم و ورود به دوره کلاس بی کلاسی، افراد می‌توانند خود در ارتباط قرار گرفته و حلقه‌ها و حفاظ‌ها را دریافت کنند.
این موضوع از زمان اعلام آن و‌ صدور اطلاعیه مربوطه به تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ قابل اجرا شده است.
بنابراین، در جهت همکاری و تسریع این مرحله، لازم است تا مربیان از شاگردان خود بخواهند که مطابق این روال عمل نموده و خودشان حلقه‌های مربوطه را از طریق ذهن جمعی دریافت کنند و درس‌ها را نیز در کلاس دنبال نمایند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

معرفت پژوهان طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، چگونه می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و‌ پاسخ سوالات خود را دریافت کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

علاقمندان با دیدن ویدیوهای آموزشی و راهنمایی‌هایی که در سایت‌های آموزشی مربوطه وجود دارد و همچنین با مراجعه به بانک سوال و رفرنس مرکزی و… پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت خواهند کرد. بنابراین، قبل از این مرحله از طرح سوالات درسی خودداری کنید. بدیهی است پس از این مرحله، در صورتی‌که سوالاتی بدون پاسخ باقی مانده باشند؛ با پاسخگویی به آنها در بانک سوال، زمینه اطلاع عموم از آن سوال را فراهم می‌کنیم.

سؤال:

معرفت پژوهان علاقه‌مند به گذراندن دوره‌های نظام قدیم در «طرح آموزش عام رایگان»، چگونه و طبق چه دستورالعملی دوره‌های خود را بگذرانند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در این مرحله، فقط لازم است معرفت پژوهی که ویدیوهای درسی را دنبال می‌کند، در زمان مشاهده ویدیوی درسی مربوط به هر جلسه و با رسیدن به مقاطعی از دروس آن جلسه که در آن، حلقه و حفاظ‌های مربوطه تفویض می‌شود؛ برای دقایقی پخش ویدیو را متوقف کرده و خود نیز همزمان با ارتباط کلاسی ویدیوی مورد نظر، در ارتباط قرار گیرد و بدون نیاز به وجود مربی، حلقه و حفاظ آن را از ذهن جمعی دریافت کند و مورد آزمایش عملی قرار دهد.
علاوه بر روشی که برای دریافت حلقه‌ها و حفاظ‌ها توضیح داده شد، معرفت پژوه می‌تواند در سایر زمان‌های انتخابی خود نیز جهت تفویض حلقه و حفاظ مربوط به همان جلسه آموزشی که مشاهده نموده‌؛ اقدام نماید.

در این رابطه توصیه می‌شود که معرفت پژوهان، دوره‌ها را به‌صورت سیستماتیک و به ترتیب بگذرانند و از امکانات فراهم شده سایت نظام قدیم آکادمی طاهری که به همین منظور برای معرفت پژوهان فراهم گردیده؛ استفاده کنند تا به نتایج بهتر و موثرتری دست یابند.

در این مرحله به هیچ‌وجه لازم نیست که فرد به مفهوم ذهن جمعی (روح جمعی) و… فکر کند تا زمانی‌که متعاقبا در درس‌های این عرفان، توضیحات نظری و کارهای عملی در این موارد را ببیند. در آن‌صورت خود معرفت پژوه متوجه چگونگی پیاده شدن این قضیه خواهد شد. بنابراین اساس این آموزش بر مبنای ساده‌ترین حالت ممکن قرار داشته و فاقد هر گونه پیچیدگی می‌باشد (ببین و بگیر و آزمایش کن).

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

معرفت پژوهان نظام قدیم، در صورت قطع لایه محافظ، چگونه می‌توانند نسبت به تجدید لایه اقدام کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به استارت کلاس بی کلاسی، آن دسته از معرفت پژوهان دوره نظام قدیم که احساس می‌کنند لایه محافظ آنها قطع شده است؛ می‌توانند به‌منظور تجدید حفاظ، در ساعت مورد نظر خود ارتباط بگیرند تا لایه محافظ از طریق ذهن جمعی به آنها تفویض شود.

سؤال:

معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی از چه زمانی می‌توانند برای دیگران فرادرمانی کار کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به‌طور کلی، هر حلقه‌ای که تفویض می‌شود؛ معرفت پژوه بلافاصله پس از تفویض، می‌تواند از آن استفاده کند. در رابطه با حلقه فرادرمانی نیز، معرف پژوهان پس از تفویض شدن حلقه فرادرمانی به آنها بلافاصله می‌توانند برای دیگران هم فرادرمانی کار کنند.
حلقه «فرادرمانی» در ترم یک، بعد از دیدن تعاریف و توضیحاتقابل دریافت می‌باشد. این موضوع می‌تواند حتی فقط در یک جلسه انجام شود. بنابراین، پس از یک جلسه، فرد می‌تواند تجربه عملی مربوط به فرادرمانی را مطابق آموزه‌ها تجربه نموده و فرادرمانگر شود.


اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

معرفت پژوهانی که طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم را می‌گذرانند؛ چگونه می‌توانند مدارک طی دوره خود را از آکادمی طاهری دریافت کنند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:
برای دریافت هر گونه مدرک طی دوره‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه، مانند قبل نیاز به ثبت‌نام می‌باشد (از طریق ادمین شهریه به آی دی تلگرام @Shahriyeh_Admin  و یا معتمدین ثبت‌نام‌ یا گروه‌های توسعه آکادمی)
معرفت پژوهان، پس از گذشت دو هفته از ثبت‌نام، با مراجعه به آکادمی نظام قدیم می‌توانند مدارک خود را دانلود نمایند.

معرفت پژوهان داخل کشور برای دانلود مدارک باید به آدرس elementary.erfanhalghehacademy.com  مراجعه نمایند و یا از داخل اپلیکیشن در منوی آکادمی، گزینه آکادمی نظام قدیم را انتخاب نمایند.

معرفت پژوهان بین‌الملل برای دانلود مدارک خود باید به سایت taheriacademy.com مراجعه نمایند و یا در اپلیکیشن، گزینه آکادمی بین المللی را انتخاب نمایند.

اگر برای دریافت مدرک ثبت نام کرده اید اما نام کاربری برای شما ارسال نشده است با ساپورت آکادمی طاهری به آدرس زیر مکاتبه فرمایید:
    support@taheriacademy.com   

فیلم آموزشی ضمیمه نحوه دانلود مدارک را آموزش میدهد. لطفا با دقت مشاهده فرمایید:

https://t.me/mataherinews2/1547

این فیلم از وب سایت آکادمی نظام قدیم فیلم برداری شده است، اما مراحل برای معرفت پژوهان خارج از کشور هم دقیقا به همین شکل است. فقط باید وارد آکادمی بین المللی شوند.

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۱، مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
سؤال:

منظور از دیکتاتوری خوب و بد چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برخی افراد در مواجه با اِعمال نظم و ترتیب و مقررات و آیین نامه و قانون، بلافاصله به آن اَنگ دیکتاتوری زده و از آن سر باز می‌زنند. این عده مفهوم دیکتاتوری و انواع و اقسام آن‌را نفهمیده و درک نکرده اند. اما باید توجه داشت بدون اِعمال دیکتاتوری، به‌عنوان مثال، آیین نامه راهنمایی و رانندگی پیاده نخواهد شد و آمد و رفت مختل شده و روزانه ده‌ها نفر کشته خواهد شد. هر روز سارقین و خلافکاران صدها تن را مورد دستبرد و ضرب و جرح قرار می‌دهند و…
بنابراین، دیکتاتوری به دو نوع  خوب و بد تقسیم می‌شود. آن نوع از دیکتاتوری بد و نکوهیده است که در جهت سرکوب، ظلم و ستم و غارت ملت و انسان‌ها باشد. متاسفانه عده‌ای این مفهوم را بسیار بد فهمیده و از آن استفاده غلط می‌کنند و در جایی که قصد سوءاستفاده دارند و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین جلوی راه آنان را سد می‌کند، با زدن برچسب دیکتاتوری (یا اینکه مرید و مرادی نداریم و…) زیر بار نمی‌روند و وقتی خوب آنها را زیر نظر بگیریم؛ متوجه می‌شویم که منظوری جز ارتکاب تخلف و… ندارند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ن
سؤال:

نحوه استفاده از ربات فرادرمانگاه به چه صورت است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

ابتدا روی لینک ربات فرادرمانگاه به آدرس زیر کلیک کنید:

https://t.me/Taherifaradarmangah_bot
و یا نام آن را (Taherifaradarmangah_bot) در تلگرام سرچ کنید تا به فرادرمانگاه وارد شوید.

پیام خوش‌آمد گویی برای شما ارسال می‌شود.

روی کلمه start بزنید. در قسمت پایین صفحه، گزینه‌های انواع ارتباط‌های قابل درخواست، برای شما نمایش داده می‌شود.
طبق نیاز خود، ارتباط متناسب با موضوع درخواست را انتخاب کنید و روی آن بزنید.
پیامی برای شما ارسال می‌شود که در آن از شما خواسته شده که نام و ساعت یا ساعت‌های ارتباط خود را بنویسید. لازم به‌ذکر است، در صورتی‌که ارتباط «ذهن اشتراکی» را درخواست کنید؛ از شما خواسته می‌شود که نوع بیماری و توضیح بسیار مختصری از بیماری، در حد یک یا دو خط بنویسید و ارسال کنید.
پس از ارسال پیام شما مبنی بر نام و ساعت یا ساعت‌های ارتباط، کلمه done برای شما ارسال می‌شود و به این معناست که درخواست ارتباط شما دریافت و انجام شد. شما می‌توانید، هم بلافاصله بعد از ارسال درخواست و هم در ساعت‌های تعیین شده خودتان که برای فرادرمانگاه ارسال کردید؛ در ارتباط قرار گیرید.

در صورت دسترسی نداشتن به لینک فرادرمانگاه مَجازی طاهری، می‌توانید آدرس زیر را در تلگرام سرچ کنید:
Taherifaradarmangah_bot

سؤال:

نظر به اینکه در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، نیازی به وجود مربی نیست؛ افراد چگونه بیرون ریزی‌های دوره تشعشع دفاعی را به‌تنهایی پست سر بگذارند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

افراد می‌توانند دوره «تشعشع دفاعی» را شخصا و با توجه به آموزشی که می‌بینند؛ دنبال نموده و تجربه کنند. در این‌مورد، بیرون ریزی‌ها نسبت به دوره نظام قدیم سنتی، کنترل شده‌تر بوده و خیلی بیشتر تحت کنترل خود فرد خواهد بود.
نکته: تشعشع دفاعی از راه دور و یا از طریق دوره‌های کلاس بی کلاسی، با بیرون ریزی‌های کنترل شده انجام می‌شود. اصولا در مواردی که تشعشع دفاعی از راه دور انجام می‌شود و کسی به عنوان مربی و اعمال کننده تشعشع دفاعی حضور ندارد؛ خود شبکه شعور کیهانی، روند سیر بیرون ریزی ناشی از  تشعشع دفاعی را تحت کنترل دارد.

اطلاعیه‌: مورخ ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه‌: مورخ ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه‌: مورخ ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

نقش افراد «همراه» با «مکتب عرفان کیهانی حلقه» در مرحله «کلاس بی کلاسی» چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه مرحله آموزش عام، مقدمه ورود به دوره پیشرفته و بی‌سابقه‌ای در حوزه کسب تجارب نظری و عملی عرفانی (کلاس بی کلاسی و…) می‌باشد؛ از همه دوستان عزیز مجموعه انتظار کمک و همکاری می‌رود تا با یاری همه جانبه، پیاده شدن این تجربه بی‌سابقه را برای همگان فراهم کنند.
دوستان و عزیزان «همراه» در این مرحله و موقعیت حساس و کم نظیر آن، می‌توانند نقش معرفی «کلاس بی کلاسی» و قابلیت‌های جالب و بی‌نظیر معرفت پژوهی از این طریق و راهنمایی نحوۀ استفاده از امکانات رایگان آکادمی طاهری به افراد و آحاد مختلف مردم در همه جای دنیا را به عهده گرفته و انتظار می‌رود که در این راه، نهایت تلاش و همکاری خود را به‌عمل آورند و در این امر خیر گسترده، همه کوشش خود را مبذول فرمایند.

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۸ بهمن ‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

نقش مربیان «مکتب عرفان کیهانی حلقه» در مرحله «کلاس بی کلاسی» چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ کلیه حلقه‌ها از طریق ذهن جمعی تفویض می‌شود و از طرف دیگر نیز، از تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ هیچ مربی حق تفویض حلقه ندارد؛ افراد می‌توانند حلقه‌ها و حفاظ‌ها را شخصا از طریق ذهن جمعی دریافت کنند و مورد آزمایش و بهره‌برداری قرار دهند. بنابراین، نقش مربیانی که مایل هستند در این مرحله، در فهم مطالب و دروس مکتب عرفان کیهانی حلقه به معرفت پژوهان کمک کنند؛ صرفا ارائه خدمات در بخش آموزش دروس و عرفان حلقه نظری به آن دسته از علاقه‌مندانی می‌باشد که قادر نیستند از امکانات آموزشی آماده شده آکادمی طاهری استفاده کرده و دوره‌ها را به‌صورت خودآموز دنبال کنند و یا افرادی که به هر دلیلی مایلند دروس دوره‌ها را نزد مربیان بگذرانند.

مسلما در این‌صورت، لازم است تا این مربیان عزیز، تسلط کامل و کافی به مباحث داشته باشند و به‌صورت بسیار امانتدارانه و مطابق درسنامه به تدریس دروس این مکتب بپردازند.

با توجه به توضیحات فوق، مربیان می‌توانند مطابق با شرایط جدید و درسنامه‌های مربوطه، نسبت به برگزاری «کلاس بی کلاسی» برای گروه‌های مختلف اقدام کنند. بدیهی است که این مربیان محترم در قبال فراهم کردن امکانات آموزشی و وقت و ساعاتی که برای آموزش دروس صرف می‌کنند؛ می‌توانند حق التدریس خود را از متقاضی گذرانیدن دوره‌های آموزشی «مکتب عرفان کیهانی حلقه» دریافت کنند.

(لازم به ذکر و توجه است که آموزه‌های این مکتب کاملا رایگان می‌باشد و مربی فقط از بابت زمان صرف شده و فراهم کردن امکانات آموزشی، حق التدریس خود را دریافت می‌کند و نه از بابت عرفان حلقه که کاملا رایگان است).

در ضمن، در این مرحله، مربیان به افراد آموزش می‌دهند که چگونه خودشان حلقه‌ها و حفاظ‌ها را از طریق ذهن جمعی دریافت کنند و مورد آزمایش و بهره‌برداری قرار دهند.


اطلاعیه‌: مورخ ۸ بهمن‌ ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن ‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


ه
سؤال:

هنگام ارتباط به چه فکر کنیم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هنگام ارتباط، نیازی به نیت یا فکر کردن و تمرکز روی موضوع خاصی نیست. ما باید فقط شاهد محدوده وجود خودمان باشیم و چارچوب بدن خود را زیر نظر داشته باشیم تا بتوانیم علائم اسکن را متوجه شویم و نهایتا به یک گزارش در این خصوص برسیم.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:06:19 تا 2:06:55)


tag ها:
و
سؤال:

وقتی به فرادرمانگاه درخواست اتصال می‌دهیم و یک یا چند زمان را برای برقراری ارتباط تعیین می‌کنیم، آیا می‌توانیم علاوه بر آن ساعت‌های تعیین شده؛ زمان‌های دیگری هم ارتباط بگیریم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

زمانی‌که درخواست ارتباط داده می‌شود، ارتباط شخص درخواست دهنده در 24 ساعت برقرار است و شخص در 24 ساعت شبانه روز، هر زمانی که مایل باشد؛ می‌تواند در ارتباط قرار گیرد. اما یک طریق دیگر پیگیری ارتباط، عهد و پیمان ساعتی است. در این حالت، در واقع شخص پیمان می‌بندد که من راس این ساعت، در ارتباط می‌نشینم و در واقع ما با هم یک نوع پیمان بسته‌ایم و هر کسی می‌تواند چند نوبت ساعت برای ارتباط خود تعیین کند.

در واقع، ما یک ارتباط عام داریم که 24 ساعته است و یک ارتباط خاصداریم که «پیمان»است. به‌طور مثال، وقتی قرار است یک نفر را ببینیم، هم می‌توانیم بگوییم که من هر وقت فرصت شد می‌آیم، هم می‌توانیم بگوییم من ساعت 8 می‌آیم. این دو با هم تفاوت دارند. هر چند که در هر دو حالت، «آمدن» وجود دارد ولی در یکی از این حالات ما ملزم هستیم و مشتاق هستیم که سر ساعت برویم ولی در حالت دیگر، بی‌خیالی و بی تفاوتی وجود دارد و ممکن هم هست آن را به فردا یا پس فردا موکول کنیم. بنابراین یک روش پیگیری ارتباط وجود دارد که بر مبنای بستن پیمان است و برای آن ساعت تعیین می‌کنیم و راس ساعت مقرر در آنجا حاضر می‌شویم. اما علاوه بر آن، هر لحظه‌ دیگری نیز می‌توان در آن قرار حاضر شد. همانطور که هر لحظه‌ای می‌توانیم نماز بخوانیم و صلاتی داشته باشیم. چون بارگاه خداوند تعطیلی ندارد و هر زمانی می‌توانیم وارد شویم ولی با این وجود، زمان‌هایی به عنوان پیمان مشخص شده است‌. مثلا زمان طلوع خورشید ‌را به عنوان یک پیمان تعیین کرده‌اند ولی این به آن معنا نیست که در سایر زمان‌ها درگاه الهی تعطیل باشد و نتوانیم حضور یابیم. بنابراین وقتی فرد با پیمان می‌رود، در واقع متعهد می‌رود و از قبل لحظه شماری می‌کند که لحظه‌ دیدار و ملاقات برسد ولی اگر همینطور بدون پیمان باشد؛ ممکن است آن اشتیاق لازم در آن پیدا نباشد. تفاوت در این موضوع است وگرنه زمانی که برای کسی ارتباط اعلام می‌شود؛ آن ارتباط، 24 ساعته برقرار است و ساعتی که توسط درخواست کننده تعیین می‌شود؛ در واقع ساعت قرار ملاقات و پیمان او است.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 1 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:46:32 تا 2:47:26)

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (30:13 تا 32:32)


سؤال:

وقتی به فرادرمانگاه درخواست اتصال می‌دهیم؛ آیا باید خودمان هم در ارتباط بنشینیم یا همین که به فرادرمانگاه درخواست ارتباط بدهیم کفایت می‌کند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در صورتی‌که درخواست کننده ارتباط، فقط نامش را به فرادرمانگاه بدهد و درخواست ارتباط کند و خودش در ارتباط ننشیند؛ به‌منزله ارتباط یک طرفه می‌باشد که ارتباط یک‌طرفه هم آمار درمان مختص به خود را دارد ولی ارتباط‌های دوطرفه، آمار درمان بالاتری دارند و توصیه ما برقراری ارتباط دوطرفه است و پیشنهاد می‌کنیم که افراد پس از ارائه درخواست اتصال به فرادرمانگاه، در ساعات تعیین شده توسط خودشان، در ارتباط قرار گیرند.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:01:10 تا 2:01:24)

-فایل تصویری جلسه 4دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (09:06 تا 09:21)


سؤال:

ویدیوهای آموزشی دوره‌های طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم را در چه پلتفرم‌هایی می‌توان دنبال کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

ویدیوهای آموزشی نظام قدیم را می‌توان از کلیه پلتفرم‌های عرفان حلقه، مانند وب‌سایت نظام قدیم آکادمی طاهری، یوتیوب، تلویزیون حلقه، تلگرام یا از روی ویدیوهای دانلود شده بر روی سی دی و فلش مموری و… مشاهده و‌ دنبال کرد. همچنین معرفت پژوهان در صورت تمایل، می‌توانند به جای مشاهده ویدیوها، از فایل‌های صوتی موجود در بخش نظام قدیم آکادمی طاهری، ساندکلود یا تلگرام منابع نظام قدیم استفاده کنند.

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان داخل کشور

https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=2790

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com/mod/page/view.php?id=2698

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

چ
سؤال:

چرا برای ارتباط عام ۱ و عام ۲ ساعتهای ۲۲ و ۲۳ انتخاب شده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این ارتباط‌ها در هر ساعت و هر لحظه‌ای در خلال ۲۴ ساعت، قابل برقراری هستند. اما این ساعت‌ها به‌منظور ایجاد یک وحدت جمعی و برقراری ارتباط راس ساعت معینی، با حضور گروه بسیار زیادی از افراد و همدلی آنها با یکدیگر، تعیین شده تا همه بتوانند در این ساعت‌ها ضمن برقراری این ارتباط‌ها، به‌نوعی همفازی هم نائل شوند و به‌مرور برای برقراری این ارتباط‌ها هم به نظم و ترتیبی برسند؛ به‌گونه‌ای که هر شب با برقراری این ارتباط‌ها، از نقطه نظر تنش‌زدایی روزانه به وضعیت خوب و قابل قبولی برسند.
همچنین از یک رزونانس شعوری جمعی نیز برخوردار شوند.

سؤال:

چرا در مورد بعضی افراد، دوره بیرون ریزی مربوط به حلقه‌های تشعشع دفاعی خیلی طولانی می‌شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

نکته مهمی که لازم است به آن توجه کنیم، این است که پس از بیرون‌ریزی و سبک‌تر شدن، متعاقبا جذب تشعشعات منفی نداشته باشیم. آسیب شناسی این مقوله نشان می‌دهد که عزیزانی در خلال دهه‌های گذشته پاکسازی شده‌اند ولی از یک‌طرف پاکسازی شده و از طرف دیگر جذب تشعشعات منفی داشته‌اند و این روند به‌طور مداوم ادامه دارد. در حالی‌که لازم است ما دستورالعمل‌ها و اصول مربوط به «چرا و چگونگی آلوده می‌شویم؟» را رعایت کنیم و به‌کار ببریم ولی متاسفانه معمولا آن‌ بخش قضیه عقیم می‌ماند و دنبال نمی‌شود و در واقع این روند، مدام ادامه دارد و افراد قدر این موضوع را نمی‌دانند که وقتی این پاکسازی انجام شد؛ دیگر درها را ببندند و کاملا مراقب باشند که تشعشعات منفی جذب نکنند.

بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که همزمان با طی کردن این روند، تغییرات در رفتار و سبک زندگی نیز آغاز شود. بسیاری از مواقع و به‌طور کلی، افراد از یک‌طرف تحت اسکن‌های نرم افزاری و این متعادل‌سازی قرار دارند و از طرف دیگر، باز هم با ارتکاب رفتارها و بینش‌های غلط گذشته، در حال ایجاد انرژی‌های منفی پنهان هستند. لازم است این موضوع به‌صورتی اساسی مورد توجه قرار گیرد. در غیر این‌صورت، این روند می‌تواند مدت مدیدی به‌طول بیانجامد و باعث خستگی فرد شود.

بنابراین اگر ما این مدیریت و این مسائل را در نظر نگیریم، با چنین مشکلاتی مواجه می‌شویم و در نتیجه بعضی‌ها می‌گویند: «پس چرا بیرون ریزی ما اینقدر طول کشیده؟!» و هنگامی‌که ما بررسی دقیق انجام می‌دهیم؛ متوجه می‌شویم که از این‌طرف دارد اتفاقات مثبتی می‌افتد و از طرف دیگر، فرد دوباره دارد همان کارها را انجام می‌دهد و همان جذب انرژی‌های منفی را دارد. یعنی از اینطرف پاکسازی می‌شود و از آن طرف جذب می‌کند و این روند همینطور ادامه پیدا می‌کند. نتیجه مطلوب، زمانی گرفته می‌شود که حداقل این دریچه منفی کمتر باز باشد. هر چند که من یک ذره باز بودن آن را هم توصیه نمی‌کنم ولی اگر بخواهیم به‌صورت نسبی صحبت کنیم؛ باید به‌گونه‌ای باشد که حداقل، میزان باز بودن دریچه مثبت، به طرف منفی بچربد. اگر جلوی این رفتارهای خودمان را نگیریم؛ همین اتفاقات می‌افتد.

بنابراین، دلیل عمده مشکلات این‌چنینی و طولانی شدن بیرون ریزی‌ها، مشکلات بینشی است که موجب می‌شود تا شخص مجددا آلوده شود. لذا رعایت موارد لازم برای جلوگیری از آلودگی مجدد لازم است.

در این رابطه، مشاهده ویدیوهای دوره تشعشع دفاعی و مطالعه «کتاب موجودات غیرارگانیک» توصیه می‌گردد که در این کتاب، دلایل آلودگی به موجودات غیرارگانیک، به‌صورت مبسوط شرح داده شده است.

رفرنس پاسخ:

- ویدیو شماره ۳۲ درس عرفان نظام جدید (زمان ۱۳:۴۲ تا ۱۵:۰۷)

- ویدیو شماره 37 درس سایمنتولوژی نظام جدید (زمان۳۶ :۱۶تا ۱۹:۲۱)


سؤال:

چگونه ارتباط بگیریم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای قرار گرفتن در «اتصال (ارتباط)» کافی است که شخص متصل شونده، چشم خود را ببندد و «شاهد» شود. به این معنا که به عنوان یک محقق، نظاره‌گرِ چارچوب وجود خود باشد و در حین نظاره هیچ‌گونه قضاوت و تعبیر و تفسیری نداشته باشد( تعبیر و تفسیر، پس از اتصال) و تنها اتفاقاتی که در این چارچوب می‌افتد را زیر نظر بگیرد. اتفاقاتی از قبیل دریافت علائم در بخش هایی از بدن، عبور جریان، گرم و سرد شدن، تیر کشیدن، ضربان، گزگز، دیدن رنگ، نور و ... 

هریک از موارد فوق از علائم اسکن توسط شبکه شعور کیهانی می‌باشد.

به‌عبارتی، فرد درمانگیر فقط شاهد و ناظر فعل و انفعالاتی است که هوشمندی بر اجزای وجود او اعمال می‌کند و خودِ او هیچ نقشی در اسکن بر عهده ندارد. 

وضعیت و جهت قرار گرفتن شخص (نشسته، ایستاده، خوابیده) هیچ‌گونه تاثیری در برقراری «اتصال (ارتباط)» ندارد و برقراری ارتباط در هر مکانی اعم از ثابت یا متحرک (درون ماشین، کشتی، اتوبوس، هواپیما و....) امکان‌پذیر است.

هنگام برقراری «اتصال (ارتباط)»، نیازی به نیت، فکر کردن به موضوعی خاص، تمرکز، تخیل، تصور، تجسم، ذکر، مانترا، نماد، تلقین، سعی، کوشش، تلاش، اراده و ... نیست. همچنین عوامل انسانی و خصوصیات فردی و فاکتورهایی از قبیل شرایط جغرافیایی، توان‌های فردی، سن، جنسیت، نژاد، ملیت، تحصیلات، اعتقادات، تیپ ساختاری موفولوژی، علم اعداد، موقعیت ستارگان، سال و ماه تولد افراد و... هیچ تاثیری در برقراری ارتباط ندارند.

لازم به ذکر است که «بستن چشم» به هنگام برقراری «اتصال (ارتباط)» الزامی نبوده و نقشی در برقرار شدن یا برقرار نشدن «اتصال (ارتباط)» ندارد و تنها به این دلیل توصیه می‌شود که وقتی چشم‌ها باز هستند؛ معمولا حواس افراد متوجه محیط اطراف و اتفاقات پیرامون بوده و ممکن است متوجه برقراری «اتصال (ارتباط)» و اسکن آن نشوند. «بستن چشم» کمک می‌کند که متصل شونده بتواند حواس خود را معطوف به چارچوب وجود خود سازد. بنابراین باز یا بسته بودن چشم، به انتخاب خود افراد است. 

عدم احساس اسکن و «اتصال (ارتباط)»، لزوما به معنای برقرار نشدن ارتباط نیست. در اغلب موارد این امر دلایل مشخصی دارد که با ادامه و پیگیری ارتباط برطرف می‌شود.

*دلایل حس نکردن اسکن و «اتصال (ارتباط)»:

۱ـ تشتت ذهنی (آشفتگی ذهنی شدید)

۲ـ افسردگی

۳ـ قفل ذهنی

۴ـ تشکیل نشدن حلقه به دلیل بی‌طرف نبودن و داشتن موضع‌گیری منفی و احساس تمسخر نسبت به حلقه فرادرمانی

نکته: غیر از مورد چهارم، عدم احساس اسکن و ارتباط، تاثیری در فرادرمانگری و فرادرمانگیری ندارد.

 

رفرنس پاسخ:

- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه ۹۲ - ۱۲۵- ۱۲۶- ۱۲۹- ۱۳۵

- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲:۰۰:۲۶ تا ۲:۰۲:۱۵)

- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۲:۰۶:۱۹ تا ۲:۰۶:۵۵)

- فایل تصویری جلسه ۱ دوره ۱ نظام قدیم نسخه اول: (۱:۳۹:۵۲ تا ۱:۴۱:۱۸)


سؤال:

چگونه می‌توان به اطلاعات مورد نیاز در رابطه با نحوه گذراندن دوره‌ها دسترسی یافت؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

جهت مشاهده کلیه اطلاعات مورد نیاز، از جمله درسنامه و نحوه گذراندن دوره‌ها می‌توانید به وب‌سایت‌های نظام قدیم آکادمی طاهری به آدرس‌های زیر مراجعه کنید.


آدرس وب‌سایت آکادمی برای معرفت پژوهان داخل کشور:

https://elementary.erfanhalghehacademy.com/


آدرس وب‌سایت آکادمی برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com


کلیه اطلاعاتی که برای گذراندن دوره‌ها لازم است؛ در وب‌سایت‌های نظام قدیم آکادمی در دسترس می‌باشد و حتی بدون نیاز به ثبت‌نام رایگان در آکادمی نیز می‌توان به آنها دسترسی داشت. بنابراین، لازم است که معرفت پژوهان، حتما قبل و یا در حین مشاهده ویدیوها در پلتفرم‌های دیگر، به این وب‌سایت مراجعه و این دستورالعمل‌ها را مطالعه فرمایند.

همچنین، برای اطلاع از پلتفرم‌هایی که در آنها می‌توان دوره‌ نظام قدیم را طی کرد؛ به وب‌سایت نظام قدیم آکادمی طاهری مراجعه کنید.


لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان داخل کشور:

https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=2790


لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com


اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

ک
سؤال:

کدام بیماری‌ها با فرادرمانی درمان نمی‌شوند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

نظر به اینکه فرادرمانی توسط شعور کیهانی صورت می‌گیرد؛ فرادرمانگر حق ندارد هیچ‌ نوع از بیماری‌ها را غیرقابل علاج بداند و نوع بیماری اعم از: بیماری مادرزادی، عیب در عملکرد اعضا، بیماری‌های عفونی، معایب مکانیکی، کهولت و خستگی، مشکلات ذهنی، روانی، روان تنی، ذهنی تنی، مزمن یا حاد بودن یا قدمت بیماری، تاثیری در فرادرمانی ندارد.


رفرنس پاسخ:

- کتاب انسان از منظری دیگر صفحه 128

-فایل تصویری جلسه 2 دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (2:04:37 تا 2:05:12)


سؤال:

کلاس بی کلاسی برای کسانی که زبان فارسی‌شان خوب نیست یا اصلا فارسی بلد نیستند؛ بدون مربی چگونه برگزار شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این عده از علاقه‌مندان می‌توانند از مربیانی بهره بگیرند که دروس را به زبان خودشان به آنها تدریس کنند و حلقه‌ها را نیز، خود شخصا از ذهن جمعی دریافت کنند. در ضمن، به زودی ترجمه دروس به زبان‌های دیگر از جمله زبان انگلیسی ارائه خواهد شد.
لازم است کلیه مربیان ضمن ارائه بخش نظری نظام قدیم از آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه، شاگردان خود را با نحوه حضور در کلاس بی کلاسی آشنا نموده تا خود بتوانند شخصا حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه را دریافت کنند. این موضوع خیلی بیشتر شامل مربیانی می‌شود که به زبان‌های دیگری غیر از زبان فارسی تدریس می‌کنند.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

گ
سؤال:

گاهی اوقات بعد از پانزده، بیست یا سی دقیقه که در ارتباط نشسته‌ایم، بدن حالتی می‌شود و فرضا پا درد شدید احساس می‌شود؛ در این حالت چکار کنیم که از ارتباط خسته نشویم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

معمولا این حالت زمانی پیش می‌آید که افراد خودشان را مجبور می‌کنند تا زمان طولانی‌تری در ارتباط بنشینند. اما در ارتباط‌هایی که خود جریان دارد شخص را می‌کشاند؛ اصلا اینطور نیست. یعنی تا زمانی که دارد روی شخص کار می‌شود؛ اصلا چنین مسئله‌ای پیش نمی‌آید ولی زمانی که فرد خودش را مجبور می‌کند که فرضا پنج دقیقه بیشتر در ارتباط بنشیند؛ معمولا همینطور است. بنابراین ما با جریان جلو می‌رویم. چون داریم با هوشمندی کار می‌کنیم. ما فقط آن جریان هوشمندی را راه می‌اندازیم. در واقع سوییچ را می‌زنیم و دیگر فقط نظاره‌گر خواهیم بود و نیازی نیست که ما بخواهیم کاری کنیم یا بازی‌هایی انجام دهیم.


رفرنس پاسخ:

-فایل تصویری جلسه 2دوره 1 نظام قدیم نسخه اول: (29:15 تا 30:00)


سؤال:

گذراندن دوره‌ها از طریق کلاس بی کلاسی، چه دستاوردهای کیفیتی دیگری برای معرفت پژوهان دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلاس بی کلاسی و دنبال کردن آن تا انتها، منجر به نوعی پختگی و بلوغ معرفتی و معنوی می‌شود که بتوان در محاصره بدی‌ها بود؛ اما خوب باقی ماند و اسیر ترفندهای شیطانی نشد (درست مانند بچه‌ای که در کودکی او را به‌شدت از دست زدن به اتو می‌ترسانند و بسیار مراقب او هستند که خود را نسوزاند. اما همین کودک در بزرگسالی، خود از کسانی می‌شود که به‌راحتی با اتو کار می‌کند؛ بدون آنکه خود را بسوزاند. بنابراین انسان پخته و بالغ می‌تواند از کنار ابلیس عبور کند اما به دام او نیفتد).

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»