سؤال:

آیا سوال و جواب در رابطه با آموزه‌ها در جمع مربیان مجاز است و یا اگر افراد از مربیان سوالی بپرسند؛ آیا مربیان می‌توانند در پاسخ آنها تجربیات و آگاهی‌های خود را به آنها منتقل کنند؟ اگر آگاهی‌ها قرآنی باشند چطور؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

سوال و جواب در هر جمعی کار نیکویی است. اما جواب‌ها در مورد آموزه‌های عرفان حلقه باید صرفا با مراجعه به رفرنس‌های مربوطه باشد و کسی از نزد خود در مورد این آموزه‌ها اظهار نظری نکند تا رعایت اصول امانتداری و حق کپی رایت به‌عمل بیاید (تجربه نشان داده که وقتی افراد از نزد خود و بدون مراجعه به رفرنس‌ها پاسخ سوالات را ارائه می‌دهند، پس از مدتی انحرافات زیادی در مباحث ایجاد می‌شود که این خود یکی از معضلات بوده و بعضا افرادی به این عنوان که پاسخ‌ها منوط به دریافت‌های شخصی آنها بوده؛ انحرافات زیادی را ایجاد کرده‌اند که این عمل منجر به اخراج افرادی از مجموعه نیز شده است).
بنابراین، پاسخ‌هایی که فاقد استنادات درسی هستند؛ فاقد هر گونه ارزش و اعتباری می‌باشند. از این‌رو خواهشمند است در مواجهه با افرادی که در خصوص مکتب عرفان کیهانی حلقه اظهار نظر می‌کنند؛ حتما مطمئن شوید که بر اساس رفرنس مرکزی صحبت و اظهار نظر می‌کنند و یا خود در اولین فرصت به رفرنس مرکزی مراجعه کنید.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

» پرسش و پاسخ نظام قدیم