سؤال:

عام شدن آموزش و بهره‌برداری از دوره‌های نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه و کلاس بی کلاسی به چه معناست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بر اساس برنامه‌ای که از چند دهه قبل ارائه گردید و طبق اسناد و مدارک موجود از دهه ۸۰ خورشیدی که اطلاعات نظری کلاس بی‌ کلاسی در همان دهه ارائه شده بود؛ در این مرحله، زمان پیاده شدن یکی از مباحث عملی در مکتب عرفان کیهانی حلقه فرارسیده است که در اصل، مقدمه‌ای برای ورود به دوره «کلاس بی‌ کلاسی جهانی»است که به‌صورت رایگاندر سطح مقدماتی آغاز شده است و حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه، بر طبق اصول «کلاس بی‌ کلاسی» در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

ارتباط کلاس بی کلاسی مرحله‌ای از ارتقای سطح ارتباط و برخورداری از شبکه شعور کیهانی می‌باشد. در این ارتباطِ پیشرفته‌تر (نسبت به قبل)، هر شخصی می‌تواند جهت بهره بردن از حلقه‌ها، خود شخصا نسبت به برقراری ارتباط و گرفتن حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه در هر زمان و ساعتی از شبانه روز اقدام نماید. در واقع مرحله آموزش عام، مقدمه ورود به دوره پیشرفته و بی‌سابقه‌ای در حوزه کسب تجارب نظری و عملی عرفانی (کلاس بی کلاسی و…) می‌باشد‌.

در فاز اول «کلاس بی کلاسی» فقط حلقه‌ها و حفاظ‌های دوره‌های نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه از طریق ذهن جمعیقابل دریافت می‌باشند (مانند ارتباط‌های عام ساعت ۲۲ و ۲۳ هر روز). در حقیقت، ارتباط‌های عام که افراد در ساعت‌های ۲۲ و ۲۳ دریافت و تجربه می‌کردند؛ تمرینی برای آماده شدن و استفاده از کلاس بی کلاسی بوده است. در حال حاضر همه حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوط به دوره‌های نظام قدیم نیز به همین طریق قابل دریافت هستند.

بر اساس این آموزه، از این پس یعنی از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ هر کسی در سرتاسر دنیا می‌تواند از طریق امکانات متنوع آموزشی آکادمی طاهری و اپلیکیشن آن که همه مطالب مکتب عرفان کیهانی حلقه را به‌طور یکجا در اختیار علاقمندان می‌گذارد؛ ویدیوهای آموزشی در‌س‌های دوره نظام قدیم مکتب عرفان کیهانی حلقه را مشاهده کند و به تنهایی آموزش ببیند و بدون نیاز به وجود مربی و بدون حضور در کلاس‌های رسمی، در ارتباط بنشیند و از طریق ذهن جمعی، مورد تفویض حلقه‌های رحمانیت الهی و حفاظ حلقه‌ها قرار گیرد و پس از آن بلافاصله آنها را مورد آزمایش و استفاده عملی قرار دهد.

با توجه به توضیحات فوق، از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ کلیه حلقه‌ها از طریق ذهن جمعی تفویض می‌شود و از تاریخ ۷ مهر‌ماه ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ دیگر هیچ مربی حق تفویض حلقه را نخواهد داشت و دیگر نیازی به تفویض حلقه‌های اعلام شده، از طریق بنیانگذار عرفان حلقه هم نیست. در حقیقت با به‌کار گرفتن این بخش از آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه، امکان گذراندن رایگان دوره‌های نظری و عملی نظام قدیم عرفان کیهانی حلقه به‌طور کامل و به‌صورت شخصی و خودآموز فراهم شده است و اطلاعات نظری این مکتب و آگاهی‌های مربوط به حلقه‌ها نیز، مستقلا توسط خود معرفت پژوه دریافت می‌شود.

در این رابطه، لازم است که افراد معرفت پژوه مباحث عرفان حلقه نظری و اطلاعات مربوط به حلقه‌ها را دریافت کنند و با مفاهیم و دروس و دوره‌های عرفان حلقه آشنا شوند تا بتوانند به طریق درست و صحیح از آن بهره‌برداری کنند. زیرا عدم استفاده صحیح و ارتکاب تخلفات نسبت به آموزه های این مکتب، می‌تواند بازتاب منفی برای فرد خاطی داشته باشد. به همین منظور در ابتدای ورود به عرفان حلقه و استفاده از آن ،حتما از افراد امضای مجازی سوگندنامه گرفته شده و این موضوع به کاربر تفهیم می‌شود. در نتیجه، هر گونه مسئولیتی از گردن این‌جانب، محمدعلی طاهری به‌عنوان بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه برداشته شده است (همچنان نیز که تا کنون روال اخذ سوگندنامه همواره برقرار بوده است).

کلاس بی کلاسی به‌غیر از دسترسی آسان‌تر نسبت به قبل، در سطحی بالاتر نسبت به آنچه که افراد در نظام سنتی و قدیمی تجربه کرده‌اند؛ قرار دارد.در واقع، سطح تجربه و ادراک و کار با حلقه‌ها در کلاس بی کلاسی در سطحی به مراتب بالاتر و متفاوت در جریان است. این موضوع را همه در حین تجربه ارتباط‌های این دوره متوجه خواهند شد که از نظر سطح ارتباط نیز، تفاوت‌هایی با قبل وجود دارد. به همین دلیل به کلیه مربیان و همه افرادی هم که قبلا نظام قدیم را طی کرده‌اند؛ توصیه می‌شوددوره کلاس بی کلاسی را هم تجربه کنند.

افراد می‌توانند درس‌های مربوطه و تعالیم نظری این مکتب را از امکانات آموزشی آکادمی طاهری که به همین منظور فراهم شده است؛ به‌صورت رایگان دریافت کنند.


اطلاعیه‌: مورخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه‌: مورخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه‌: مورخ ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

»  پرسش و پاسخ نظام قدیم