Question:

آیا برای معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی نیز الزامی به رعایت چارچوب و اساسنامه مکتب عرفان کیهانی حلقه وجود دارد؟

(Last edited: Wednesday, 1 November 2023, 9:51 AM)
Answer:

کلاس بی کلاسی به هیچ‌وجه به معنی زیر پا گذاشتن چارچوب و اساسنامه عرفان کیهانی حلقه و هرج و مرج نیست.

در این مرحله که عصر نوین ورود به مرحله هوشمندی و تجربه عام آن است؛ کلیه موارد در اساسنامه، آیین نامه، تعهدنامه و… می‌بایست با دقت خیلی بیشتری باید مورد توجه قرار گیرد.

زیرا در سطح بالاتری از لطف و رحمت عام الهی قرار گرفته‌ایم و تخلف در آن، ناسپاسی بیشتری نسبت به وضعیت قبلی به‌حساب می‌آید و افراد لازم است که بیشتر مراقب باشند تا مرتکب تخلف نشوند. زیرا بازتاب آن در این مرحله جدی تر خواهد بود.

لازم به توضیح است که برخی در مواجه با اِعمال نظم و ترتیب و مقررات و آیین نامه و قانون، بلافاصله به آن اَنگ دیکتاتوری زده و از آن سر باز می‌زنند. این عده مفهوم دیکتاتوری و انواع و اقسام آنرا نفهمیده و درک نکرده اند. اما باید توجه داشت بدون اِعمال دیکتاتوری، به‌عنوان مثال، آیین نامه راهنمایی و رانندگی پیاده نخواهد شد و آمد و رفت مختل شده و روزانه ده‌ها نفر کشته خواهد شد. هر روز سارقین و خلافکاران صدها تن را مورد دستبرد و ضرب و جرح قرار می‌دهند و…

بنابراین، دیکتاتوری به دو نوع خوب و بد تقسیم می‌شود. آن نوع از دیکتاتوری بد و نکوهیده است که در جهت سرکوب، ظلم و ستم و غارت ملت و انسان‌ها باشد. متاسفانه عده‌ای این مفهوم را بسیار بد فهمیده و از آن استفاده غلط می‌کنند و در جایی که قصد سوءاستفاده دارند و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین جلوی راه آنان را سد می‌کند، با زدن برچسب دیکتاتوری (یا اینکه مرید و مرادی نداریم و…) زیر بار نمی‌روند و وقتی خوب آنها را زیر نظر بگیریم؛ متوجه می‌شویم که منظوری جز ارتکاب تخلف و… ندارند.


اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌طاهری دات کام»

» پرسش و پاسخ نظام قدیم