کلاس بی کلاسی

صفحه:  1  2  3  4  5  6  (ادامه)
  همه

سؤال:

آیا این امکان وجود دارد که مطالب جزوه‌های نظام قدیم هم مانند نظام جدید به‌صورتی بر روی وب‌سایت قرار گیرند که قابلیت سرچ داشته باشند و فقط به‌صورت فایل برای دانلود نباشند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلیه مطالب آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه در کلیه رشته‌ها و زمینه‌های مختلف آن قابل سرچ کردن هستند. بخشی از این کار تا کنون آماده و ارائه شده و بقیه در حال انجام می‌باشند. در این زمینه لازم است که افراد اپلیکیشن عرفان حلقه را از گوگل پلی و یا اَپ استور دانلود کنند تا همه داشته‌های این مکتب را یکجا در اختیار داشته باشند و از همه ظرفیت‌های آموزشی آکادمی طاهری استفاده کنند.

برای جستجو در کلیه مطالب، می‌توانید پس از ورود به وب‌سایت آکادمی طاهری، از طریق ذره بین بالای صفحه، در تمامی رفرنس‌ها جستجو کنید.

فیلم آموزشی نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته در وب‌سایت‌های آکادمی طاهری:

https://t.me/mataherinews2/1542


اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا با وجود عام شدن حلقه‌ها، هنوز این امکان وجود دارد که باز هم از استاد محمدعلی طاهری و یا مربیان خود بخواهیم که مجددا حلقه و‌ لایه محافظ فرادرمانی یا تفویض سایر حلقه‌های دیگر را برای ما انجام دهند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

این امکان وجود دارد اما مغایر با برنامه‌های رشد و تعالی در این مسیر است. در این برهه، لازم است که معرفت پژوهان با سطح دیگری از حلقه‌ها و کاربرد آنها آشنا شوند.
نظر به اینکه از تاریخ ۷ مهر‌ماه ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ دیگر نیازی به تفویض حلقه‌هایی که تاکنون در نظام قدیم آمده است، از طریق بنیانگذار عرفان حلقه هم نیست؛ خود فرد می‌تواند ارتباط‌های کلاس بی کلاسی را تجربه کند و آنچه را که درخواست دارد (مطابق درسنامه و برنامه‌های ارائه شده و طی دوره‌ها) شخصا از ذهن جمعی دریافت کند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ مصادف، با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا برای معرفت پژوهان کلاس بی کلاسی نیز الزامی به رعایت چارچوب و اساسنامه مکتب عرفان کیهانی حلقه وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

کلاس بی کلاسی به هیچ‌وجه به معنی زیر پا گذاشتن چارچوب و اساسنامه عرفان کیهانی حلقه و هرج و مرج نیست.

در این مرحله که عصر نوین ورود به مرحله هوشمندی و تجربه عام آن است؛ کلیه موارد در اساسنامه، آیین نامه، تعهدنامه و… می‌بایست با دقت خیلی بیشتری باید مورد توجه قرار گیرد.

زیرا در سطح بالاتری از لطف و رحمت عام الهی قرار گرفته‌ایم و تخلف در آن، ناسپاسی بیشتری نسبت به وضعیت قبلی به‌حساب می‌آید و افراد لازم است که بیشتر مراقب باشند تا مرتکب تخلف نشوند. زیرا بازتاب آن در این مرحله جدی تر خواهد بود.

لازم به توضیح است که برخی در مواجه با اِعمال نظم و ترتیب و مقررات و آیین نامه و قانون، بلافاصله به آن اَنگ دیکتاتوری زده و از آن سر باز می‌زنند. این عده مفهوم دیکتاتوری و انواع و اقسام آنرا نفهمیده و درک نکرده اند. اما باید توجه داشت بدون اِعمال دیکتاتوری، به‌عنوان مثال، آیین نامه راهنمایی و رانندگی پیاده نخواهد شد و آمد و رفت مختل شده و روزانه ده‌ها نفر کشته خواهد شد. هر روز سارقین و خلافکاران صدها تن را مورد دستبرد و ضرب و جرح قرار می‌دهند و…

بنابراین، دیکتاتوری به دو نوع خوب و بد تقسیم می‌شود. آن نوع از دیکتاتوری بد و نکوهیده است که در جهت سرکوب، ظلم و ستم و غارت ملت و انسان‌ها باشد. متاسفانه عده‌ای این مفهوم را بسیار بد فهمیده و از آن استفاده غلط می‌کنند و در جایی که قصد سوءاستفاده دارند و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین جلوی راه آنان را سد می‌کند، با زدن برچسب دیکتاتوری (یا اینکه مرید و مرادی نداریم و…) زیر بار نمی‌روند و وقتی خوب آنها را زیر نظر بگیریم؛ متوجه می‌شویم که منظوری جز ارتکاب تخلف و… ندارند.


اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌طاهری دات کام»


سؤال:

آیا برای گذراندن دوره‌ها در طرح آموزش عام رایگان جهانی نظام قدیم، رعایت توالی دوره‌ها و ترتیب جلسات اهمیت دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هم دوره‌ها و هم ویدیوهای جلسات هر دوره، باید حتما به ترتیب توالی و مطابق با درسنامه دنبال شوند (در این مرحله درسنامه نظام قدیم).

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا برای گذراندن دوره‌ها در کلاس بی کلاسی باید حتما ترتیب و‌ توالی دوره‌ها و جلسات رعایت شود؟ یعنی به‌طور مثال، اگر کسی بخواهد صرفا حلقه کنترل ذهن یا فرادرمانی یا تشعشع دفاعی یا… را تجربه کند؛ آیا این کار برای او امکان‌پذیر است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برای نتیجه‌گیری بهتر از دوره‌ها، توصیه می‌شود که دوره‌ها را سیستماتیک و به ترتیب گذراند. اما عدم رعایت این موضوع نیز تخلف نیست. فقط از نظر فهم و درک موضوع، در نتیجهٔ حاصله تاثیرگذار خواهد بود. مسلما کسانی که سلسه مراتب آموزش را رعایت می‌کنند؛ نتیجه بهتری خواهند گرفت و تسلط آنها به مباحث و آموزه‌ها می‌تواند خیلی بیشتر باشد.
به نظر کارشناسی این‌جانب (به عنوان بنیانگذار) توصیه می‌شودکه افراد، دوره‌ها را مطابق ترتیب ارائه شده در آکادمی بگذارنند. طبیعتا اگر افراد مطابق ترتیب دلخواه خود پیش رفته و دچار مشکل یا سردرگمی شوند؛ مسئولیت آن تماما متوجه خود آنها می‌باشد.

لازم به‌ذکر است که افراد می‌توانند دوره «تشعشع دفاعی» را شخصا و با توجه به آموزشی که می‌بینند؛ دنبال نموده و تجربه کنند. در این‌مورد، بیرون ریزی‌ها نسبت به دوره نظام قدیم سنتی، خیلی بیشتر تحت کنترل خود فرد خواهد بود.

اطلاعیه: مورخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۸ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا برای گذراندن کلاس بی کلاسی، دیدن ویدیو یا فایل صوتی ضروری است یا افراد می‌توانند با خواندن جزوه هم دوره‌ها را بگذرانند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:
کسب دانش حلقه‌ها و قابلیت‌های عملی آنها و… از هر طریقی قابل حصول است. یعنی هم از طریق دیدن ویدیوها، هم مطالعه جزوات و کتب، هم گرفتن توضیحات شفاهی از افراد مطلع و مربیان و… و یا همه این موارد با هم.

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان داخل کشور:

 https://elementary.erfanhalghehacademy.com/mod/page/view.php?id=2790

لینک معرفی پلتفرم‌های مختلف دسترسی به دوره‌های نظام قدیم برای معرفت پژوهان بین‌الملل:

https://taheriacademy.com/mod/page/view.php?id=2698


اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

سؤال:

آیا بهره‌برداری از بخش عملی آموزه‌های عرفان کیهانی حلقه نیاز به قابلیت‌های ویژه‌ای دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر. به‌کارگیری عملی قابلیت‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه تفویضی بوده و متکی به هیچ‌یک از توانایی‌ها و داشته‌های فردی نیست. از جمله، موارد زیر هیچ‌گونه نقشی در آن ندارند:
– سن، جنسیت، نژاد، ملیت، استعداد، میزان تحصیلات، معلومات، نوع تفکرات، اعتقادات و…
– ریاضت، ورزش، نوع تغذیه و…
– تیپ (مورفولوژی – تیپ شناسی) ساختاری افراد مانند تیپ دموی، بلغمی، سوداوی و صفراوی یا تیپ‌های واتا، پیتا، کافا یا تیپ‌های ایندومورفی، مزومورفی، اکتو مورفی   
– سعی، کوشش، تلاش، اراده، تقلا و…
– تخیل، تصور، تجسم، ذکر، مانترا، ترسیم نماد، علامت، سمبل، تلقین، تکرار، تمرکز 
– علم اعداد (جفر)، موقعیت ستارگان، سال و ماه تولد افراد و…
- …

اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی دوره مربیگری هم وجود دارد؟ آیا افراد می‌توانند بدون نیاز به کسی، حلقه‌های دوره مربیگری را هم از ذهن جمعی دریافت کنند و مربی شوند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

با توجه به اینکه از تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ کلیه حلقه‌ها از طریق ذهن جمعی تفویض می‌شود و از طرف دیگر نیز، از تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ هیچ مربی حق تفویض حلقه را ندارد، نقش مربیان در کلاس بی کلاسی فقط ارائه آموزه‌های نظام قدیم می‌باشد و مربیان نمی‌توانند حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه را به شاگردان تفویض کنند، بلکه لازم است تا مربیان به شاگردان خود این موضوع را آموزش دهند تا آنها مستقیما حلقه‌ها و حفاظ‌های دوره‌های نظام قدیم را مطابق آموزه‌های کلاس بی کلاسی دریافت کنند و برای ارتقا به سطوح بالاتر آموزه‌ها که در آینده نزدیک پیاده می‌شود؛ آماده شوند. هر گونه اهمالی در این مورد به‌منزله دور نگهداشتن افراد از رشد و پیشرفت در این زمینه تلقی می‌شود. بنابراین، درخواست می‌شود تاهمگی در ارتقای سطح آموزه‌های «مکتب عرفان کیهانی حلقه» همکاری‌های لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است که حلقه‌های مربیگری در ذهن جمعی نیستند و دیگر نیازی هم به آن نیست ولی دوره مربیگری برای کسانی که کماکان مایل باشند آن را بگذرانند؛ همچنان مانند قبل از طریق مرکزیت تفویض و مدرک آن صادر می‌شود.

بنابراین، علاقه‌مندان می‌توانند برای گذراندن دوره مربیگری نظام قدیم در آکادمی طاهری ثبت‌نام کنند و مطابق برنامه‌های آکادمی، حلقه‌ها را دریافت کرده و مدرک مربوطه را اخذ کنند.

لازم به یادآوری است که صدور مدرک مربیگری نیز از طریق مربیان ممنوع است و تخلف جدی محسوب می‌شود.


اطلاعیه: مورخ ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»

اطلاعیه: مورخ ۷ مهر ‌ماه ۱۴۰۲، مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»


سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی می‌توان در تعاریف و‌ ترمینولوژی مکتب عرفان کیهانی حلقه، تغییراتی ایجاد کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

در مورد مباحث عرفان حلقه به دلیل حساسیت نظری و عملی آن لازم است که افراد از تعبیر و تفسیر موضوعات آن و سلیقه‌ای عمل کردن خودداری کنند.
بنابر این، کلیه تعاریف، ترمینولوژی و اصطلاحات و… مکتب عرفان کیهانی حلقه تغییری نخواهد کرد؛ مگر به تشخیص این‌جانب به‌عنوان بنیانگذار این مکتب، در صورت لزوم.

در نتیجه، کلاس بی کلاسی به معنی مختار شدن در نحوه استفاده از این موارد و تغییر و تحریف آنها نیست.

در کلاس بی کلاسی، صرفا نحوه تفویض حلقه متفاوت است و هیچ تفاوت دیگری ندارد.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»
اطلاعیه: مورخ ۷فروردین ۱۴۰۰، مصادف با ۲۷مارچ ۲۰۲۱در کانال روابط عمومی عرفان حلقه


سؤال:

آیا در کلاس بی کلاسی، بدون مشاهده ویدیوها، می‌توان فقط هفته‌ای یک‌بار در ارتباط‌ها نشست تا تفویض حلقه انجام شود؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

بله این امکان وجود دارد ولی بدون داشتن اطلاعات حلقه‌ها، افراد قطعا درگیر تفسیرهای شخصی و تعبیرهای غلط خواهند شد و تبدیل به کاربران بی‌سواد و یا کم سواد می‌شوند. بدیهی است که در این‌صورت، خود آنها نیز از استفاده کامل از همه قابلیت‌هایی که می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند؛ محروم شده و قطعا در کاربری از حلقه‌ها هم دچار اشکالاتی می‌شوند. به‌ویژه اینکه ممکن است خواسته و یا ناخواسته دچار تخلفاتی شوند که برایشان دردسر ایجاد کند

بنابراین، ما به هیچ‌وجه به افراد توصیه نمی‌کنیم که بدون سواد و دانش لازم و کافی در این‌مورد، وارد چنین تجربه‌ای شوند.

اطلاعیه: مورخ ۱۶ بهمن‌ماه۱۴۰۱، مصادف با ۵ فوریه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ما‌‌طاهری دات‌کام»
صفحه:  1  2  3  4  5  6  (ادامه)
  همه