عمومی

سؤال:

آیا خود عمل خالکوبی روی بدن و یا پاک کردن آن از بدن، تاثیری در روح جمعی خواهد داشت؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

هر عملی، چه پسندیده باشد و‌ چه نکوهیده، بر روح جمعی تاثیر دارد. کما اینکه تب خالکوبی در دنیا همه جا را فراگرفته و همه مایلند این کار را انجام دهند؛ بدون آنکه بدانند چرا این کار را انجام می‌دهند.
به‌طور کلی انسان باید فلسفه همه کارهایی که انجام می‌دهد را بداند و بعد از آن اقدام کند.


سؤال:

آیا نفس عمل خالکوبی و ترسیم اشکال روی بدن و یا تتو کردن ابرو پسندیده است؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به نظر شخص بنده، خالکوبی امر لازمی نیست و تا زمانی زیبایی دارد که فرد جوان است و پس از آن، به‌صورت زشتی خودنمایی می‌کند. مثل تصویر شیری که روی بدن یک فرد جوان و تنومند خالکوبی شده است و از سنین میانسالی به بعد، تبدیل به یک شیر وامانده و زار و نزار خنده‌دار می‌شود که جز پیام بدبختی چیز دیگری ندارد. یا مانند گلی که از میانسالی به بعد تبدیل به یک گل پژمرده آویزان می‌شود.
موضوع تتو کردن ابرو با خالکوبی تصویر بر روی بدن، متفاوت است. اصولا تتوی ابرو نقصی را برطرف می‌کند ولی خالکوبی تصویر، بدن را از حالت طبیعی خارج می‌کند.
در ضمن باید پرسید: «تحمل درد برای چه هدفی است؟!». 

این یک زیبایی ظاهری موقتی است که زیبایی طبیعی بدن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اما به هر حال، این سلیقه شخصی افراد است و‌ نمی‌توان کاری کرد.سؤال:

امکان دریافت معرفی‌نامه از طرف آکادمی طاهری جهت مذاکره با سازمان‌های مختلف وجود دارد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

خیر. به دلیل عدم شناخت از افراد و فعالیت‌های مدنظرشان، مجموعه عرفان کیهانی معرفی‌نامه برای هیچ موردی و برای هیچ شخصی صادر نمی کند.


سؤال:

با توجه به غیر قانونی بودن عرفان حلقه در ایران، آیا می توان از مطالب عرفان حلقه در نشریات و کتب تالیفی خود بدون ذکر منبع استفاده کرد؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

استفاده از مطالب یک شخص یا یک مکتب بدون ذکر منبع آن نقض کپی رایت محسوب میشود. اگر در گذشته از مطالب عرفان حلقه بدون ذکر نام و نشان استفاده کرده اید باید فکری برای نقض کپی رایت بکنید و برای جبران آن راه و چاره ای بیابید. به هر حال حداقل در پیشگاه وجدان خود باید پاسخگو باشید.

همانطوری که می دانید بنده (محمدعلی طاهری) برای این گفته‌ها تا پای چوبه دار رفتم و معجزه وار نجات پیدا کردم و خود و خانواده ام تاوان سنگینی از این بابت داده‌ایم. بعد یک نفر از راه برسد و بخشی از این داشته ها را مصادره کند، آیا این به نظر شما درست است؟ آیا شما احساس راحتی دارید؟ شما به عنوان مربی قسم خورده عرفان حلقه می‌بایستی معرف این عرفان باشید و نه اینکه خواسته باشید معرف خود باشید (البته تحت عنوان معرفی عرفان بدون نام و نشان) و... "
افراد مجبور نیستند که حتما از طریق سرقت ادبی کتاب بنویسند.


سؤال:

بعضا دیده شده که در مکاتب و گروه‌ها یا برخی کانال‌ها، اشکالی شبیه به شکل‌های به‌کار رفته در دروس عرفان حلقه و حتی بعضا با ایجاد تغییراتی، از لوگوی عرفان حلقه استفاده شده و توضیحات نسبتا مشابهی ارائه می‌شود. آیا چنین توضیحاتی مورد تایید هستند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

به اطلاع می‌رساند که به‌جز شکل‌های به‌کار رفته در دروس عرفان حلقه، هیچ شکل و توضیح دیگری مورد تایید نیست و انتشار آنها از جانب هر شخص و گروهی ایجاد سردرگمی، کثرت و دوگانگی و ... تلقی می‌شود و به هیچ‌وجه مورد تایید نمی‌باشند.

اطلاعیه: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰، مصادف با ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ از کانال روابط عمومی عرفان حلقه


سؤال:

در صورتی که خالکوبی روی بدن، اقدام پسندیده‌ای محسوب نشود؛ آیا لازم است که نسبت به پاک کردن آن اقدام شود؟ اگر لازم است پاک شود؛ آیا این در مورد همه اشکال صدق می‌کند؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

پاک کردن خالکوبی‌ها بستگی به خود شخص دارد و‌ موضوعی نیست که کسی بتواند برای آن حکم صادر کند‌‌ و فقط می‌توان در مورد آن توصیه نمود.
در رابطه با اشکال ترسیم شده، گفته می‌شود که برخی اشکال، در برگیرنده علائم مشخص شیطان پرستی یا اشکال مشخص طلسم و… می‌باشند که در این‌صورت اگر اقدام به پاک کردن آنها شود؛ بهتر است و لازم است پاک شوند. چرا که مدام در معرض دید هستند. چه لزومی دارد که فرد حامل چنین پیام‌هایی بر روی بدن خود باشد؟
در اصل باید تمایل به خالکوبی تضعیف شود. چون هیچ فایده‌ای ندارد و فقط تا جوانی هست؛ نمود دارد و بعدها در کهنسالی، به نوع دیگری عامل اذیت ذهنی روانی خواهد بود.


سؤال:

در مورد اعتبار کانالهایی که در زمینه عرفان حلقه در تلگرام یا بقیه شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند از کجا میتوان استعلام گرفت؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

صفحات رسمی عرفان حلقه، همان صفحاتی است که در اپلیکیشن تجمیع شده‌اند. این صفحات محل اصلی انتشار اخبار، فعالیت‌ها و منابع آموزشی مجموعه عرفان حلقه هستند. مرکزیت صرفا در مورد محتوای صفحات اصلی مسئولیت دارد. در مورد صفحاتی که توسط همراهان تشکیل می شود، لازم است خود افراد تحقیق نمایند. اگر فعالیت‌ها در راستای تقویت فعالیت‌های طاهری آکادمی و همراستا با مرکزیت باشد، معتبر است.


سؤال:

عده‌ای براین باورند که جناب استاد طاهری، عرفان را اختصاصی خود کرده‌اند و هیچ کدام از افراد عرفان حلقه، تعریفی دقیق از حلقه ندارند. لطفا راهنمایی کنید كه در پاسخ این‌گونه افراد چه بگویم؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

اگر این دوست نازنین، منصف، محقق و عادل، به کتاب و منابع اینجانب در خصوص مکتب عرفان کیهانی حلقه مراجعه کنند، متوجه خواهند شد که عرفان حلقه که بنده بنیانگذار آن هستم؛ تعاریف دقیق و کاملی دارد که ایشان قطعا به آنها توجه نکرده است.

درضمن، «عرفان» اختصاصی بنده نیست ولیکن تعاریف و چارچوب‌های «عرفان حلقه» به‌واسطه قوانین کپی رایت و اخلاق و وجدان و شرف، مختص به بنده می‌باشد؛ به‌طوری که کسی حق مداخله در آن را ندارد (البته اگر سارق نباشد).

۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰


سؤال:

منظور از دیکتاتوری خوب و بد چیست؟

(آخرین ویرایش: چهارشنبه، 1 نوامبر 2023، 9:51 AM)
پاسخ:

برخی افراد در مواجه با اِعمال نظم و ترتیب و مقررات و آیین نامه و قانون، بلافاصله به آن اَنگ دیکتاتوری زده و از آن سر باز می‌زنند. این عده مفهوم دیکتاتوری و انواع و اقسام آن‌را نفهمیده و درک نکرده اند. اما باید توجه داشت بدون اِعمال دیکتاتوری، به‌عنوان مثال، آیین نامه راهنمایی و رانندگی پیاده نخواهد شد و آمد و رفت مختل شده و روزانه ده‌ها نفر کشته خواهد شد. هر روز سارقین و خلافکاران صدها تن را مورد دستبرد و ضرب و جرح قرار می‌دهند و…
بنابراین، دیکتاتوری به دو نوع  خوب و بد تقسیم می‌شود. آن نوع از دیکتاتوری بد و نکوهیده است که در جهت سرکوب، ظلم و ستم و غارت ملت و انسان‌ها باشد. متاسفانه عده‌ای این مفهوم را بسیار بد فهمیده و از آن استفاده غلط می‌کنند و در جایی که قصد سوءاستفاده دارند و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین جلوی راه آنان را سد می‌کند، با زدن برچسب دیکتاتوری (یا اینکه مرید و مرادی نداریم و…) زیر بار نمی‌روند و وقتی خوب آنها را زیر نظر بگیریم؛ متوجه می‌شویم که منظوری جز ارتکاب تخلف و… ندارند.

اطلاعیه: مورخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ در وب‌سایت مرکزی «ماطاهری دات کام»